Skocz do zawartości

Jakie roslinki do akwa 63l?


meg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:

Akwa ma 63l, obsada bez zmian od ok miesiąca - wszystko gra:)

-1 bojownik

-6 neonek

-3 platki

-1 malutki glonojad (jak urośnie to zmieni lokum)

-6 kirysków

Roślinność bardzo uboga, chciałabym dodać jakieś roślinki ale kompletnie się na tym nie znamy. Lepiej kupić duże w zoolu czy zastaw malutkich na allegro i poczekać spokojnie aż urosną? Jakie gatunki wybrać, w jakiej ilości aby było w sam raz. Nie chcę stworzyć chaszczy ;) No i żeby nie były zbyt wymagające...

Jak roślinek przybędzie to zmienimy tło na czarne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałabym kupować rośliny w zoologicznym. Na allegro widzisz obrazek i czasami (nie zawsze), stan roślinek odbiega od tych na obrazku. W zoologicznym możesz wybrać te najzdrowsze i wiesz za co płacisz. Pomijając temat zakupu roślin, masz stanowczo za mało żwiru, oraz jak na taki litraż- lampka Aquael 11W/ lub nawet 24W również sie nie sprawdzi. z roślin proponuję Kryptokoryny, a na kamienie i korzenie Microsorium.

 

edit:

 

Dolej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwir jest tak rozłożony że od frontu faktycznie wygląda jakby było go mało. W dalszej części akwa jest gruba warstwa. Żarówkę zmienimy.

 

 

Edytuj posty. Brak edycji, w przyszłości nagrodzę ostrzeżeniem.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę kupować tych roślin. Naprawdę z ręką na sercu piszę, że większość z nich Ci padnie. Powiedzmy szczerze, jesteś osobą poczatkującą, dużo Ci brakuje aby utrzymać te rośliny przy życiu. Będą Ci w tym akwa jedynie marnie egzystowały, o ile nie padną. Jak na poczatek spróbuj z kryptokorynami, są mało wymagające i jest ich tyle odmian, że spokojnie wybierzesz coś ładnego dla siebie.

p.s.

Żwir masz stanowczo za jasny, nie widać ładnie ryb, a ryby wierz mi- źle się czują (takie to psychodeliczne). Sama przez takie cuda przechodziłam, więc radzę, jeśli już chcesz coś jasnego, daj zwykłe rzeczne podłoże.

Kamienie poukładaj bardziej naturalnie, bo obecny układ jest sztuczny i kojarzy mi się z "budowlą" Stonehenge.

 

edit:

Polecam też Microsorium. Jeśli to dzieło córy, to jak najbardziej musi zostać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...