Skocz do zawartości

Glony


Accord
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś przed chwilą ukazały sie na przedniej szybie akwarium małe okragłe zielone (glony). Jak a może w jaki sposób się ich pozbyć?

Akwarium 112l panorama 80x35x40

Razbora Klinowa 5szt

Neon Czany 5szt

Molinezja Ostrousta 3szt(młode)3cm

Mułojad 2szt

Glonojad 1szt(młody) 2cm

Helenka 2szt

Ampularis 2szt

Filtr T-HEAD 750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrapać gąbką do mycia naczyć.

ograniczyć oświetlenie

Dodać lub ograniczyć nawozy

Mam wsadzić do akwarium zwykła gąbke (nic sie rybką nie stanie)?

Światł jest około 7 godz na dobe.

Nie daje żadnych nawozów. Roślinki rosną same z siebie.

Nowa gąbka do mycia naczyć. Przeznaczona tylko do akwarium

Masz za dużo związku azotu w wodzie ale nie ma co panikować. Myślę że przetarcie szyb raz na tydzień wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wrobiliście kolegę. Teraz myśli, że jak włoży gąbkę do akwarium to mu glonu znikną.

 

Powstanie glonów to nic innego jak zaniedbanie akwarium + czasami za duży czas świecenia.

W twoim przypadku czas świecenia odpada, bo świecisz 7h, czyli w normie, więc zaniedbało się trochę akwarium ;)

Na twoim miejscu na samym początku skorygowałbym obsadę. Te ławice i rybki denne w trochę złych proporcjach, a dobra obsada to podstawa.

Po drugie trzeba zrobić porządne sprzątanie. 30% podmianka + porządne odmulanie. I tą nieszczęsną gąbką zetrzyj te glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glony na szybach prawie zawsze będą się robić i to nie tragedia.

Tak? U mnie w 30l glonów nie widziałem już ho ho. Jak się chce to można.

 

Pytanie było o usuwanie ich z szyb.

Po co usuwać jak można zapobiegać?

 

większym problemie kolega nie poinformował

Do czasu. Lepiej zapobiegać małym glonkom na szybach niż z krasnorostom na roślinach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? U mnie w 30l glonów nie widziałem już ho ho. Jak się chce to można.

 

Do czasu. Lepiej zapobiegać małym glonkom na szybach niż z krasnorostom na roślinach.

Gratuluję braku glonów :) Ja również nie mogę narzekać :)

 

Jak nas kolega będzie miał taką potrzebę i poda więcej danych to na pewno pomożemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź więcej roślin (najlepiej szybko rosnących, chodź w moim przypadku to się nie sprawdziło, wybrałem wolno rosnące) w akwa i będzie po temacie. 7 godz. to mało.

:roll: Jaki jest sens polecania czegoś co się nie sprawdza ?

Polecam szybko rosnące rośliny, a nie wolno. Proszę o czytanie ze zrozumieniem. Ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wrobiliście kolegę. Teraz myśli, że jak włoży gąbkę do akwarium to mu glonu znikną.

 

Chcesz powiedzieć mi że moje myślenie jest tak płytkie że (pomyślałem) jak włoże gąbke do wody to zginą same bo się przestraszą bez przesady.

 

Apropo gąbki super sposub już nie ma ani jednego :D jest błysk.

 

I co do obsady, czy jak odłowię Razbore Klinową+Labeo z baniaka 112l i wsadzę 4szt Suma Szklistego to będzie źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...