Skocz do zawartości

150x60x60 530L [Ogólny] pomoc przy doborze pierwszej obsady


Szczys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w planach nowy/pierwszy baniaczek.

 

Jak na razie to wiem jakie będzie miał wymiary.

 

Kupiłem też 2 filtry, planowo miał być sump ale stwierdziłem że bardzie komfortowo będzie mi z kubłami kubełki to

TETRA TEC EX-1200

AQUAEL UNIMAX 500

jako ciekawostkę kupiłem sobie Sera soil heating set nie wiem czy ma to znaczenie przy obsadzie ryb, było za 100 więc mam 8-)

 

z tego co się orientuję to powinny mi należycie zastąpić sumpa.

 

co do oświetlenia to pewno jakieś 4 jarzeniówki 120cm nie zagłębiałem się jeszcze w te klocki. Roślinki chcę mieć i to takie fajne :) ale pierw dobór rybków.

 

Co bym chciał to jakaś ławica np

innesa x 50 bo ładna ławica (ew coś innego)

molinezje żaglopłetwe 5-6 (bardzo lubię te rybki takie z charakterem :))

danio 12-15 (małe fajne zasuwacze)

otoski 10-12 (albo jakiś inny zestaw na glony)

ramirezy 2+2 (bo ładne)

kakadu 1+3 (bo ładne)

kiryski ok 10 (coś na dno)

bocja pręgowana x 5 (na ślimaki)

Cierniooczek Myersa x3 (ciekawa rybka :))

Dicrossus filamentosus 1+5 (bo ładna)

Brzanka pięciopręga x6 (ze względu na środkową cześć akwa)

Bojownik 1+3 (bo ładne)

kirys żółtopasiasty x1 ( ma to być największa rybka w akwa ewentualnie coś innego co godnie mogło by nosić nazwę króla tego baniaka :P)

może jak to będzie rozsądne to ducha

 

no i to tego zestawu rybek chciał bym dobrać jeszcze jakieś ciekawostki np: kaczki, raczki, krewetki, żabki, ślimaki, małże albo inne ciekawe stworzonka :)

 

niżej podłączam takie coś gdzie spisuje to co mnie interesuje jak mam jakieś babole to proszę pisać.

post-11501-13685167113565_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym chciał to jakaś ławica np

innesa x 50 bo ładna ławica (ew coś innego)

molinezje żaglopłetwe 5-6 (bardzo lubię te rybki takie z charakterem :))

danio 12-15 (małe fajne zasuwacze)

otoski 10-12 (albo jakiś inny zestaw na glony)

ramirezy 2+2 (bo ładne)

kakadu 1+3 (bo ładne)

kiryski ok 10 (coś na dno)

bocja pręgowana x 5 (na ślimaki)

Cierniooczek Myersa x3 (ciekawa rybka :))

Dicrossus filamentosus 1+5 (bo ładna)

Brzanka pięciopręga x6 (ze względu na środkową cześć akwa)

Bojownik 1+3 (bo ładne)

kirys żółtopasiasty x1 ( ma to być największa rybka w akwa ewentualnie coś innego co godnie mogło by nosić nazwę króla tego baniaka :P)

może jak to będzie rozsądne to ducha

 

no i to tego zestawu rybek chciał bym dobrać jeszcze jakieś ciekawostki np: kaczki, krewetki, żabki, ślimaki, małże albo inne ciekawe stworzonka :)

Więc, według mnie trochę za bardzo mieszasz gatunki, no ale ok. Co do tego kiryska, co chcesz pojedynczo trzymać, to odpada, tak jak kiryski inne, jest ławicowy, min.6 sztuk. Ja bym jednak go już na Twoim miejscu odpuściła.

Kaczki do akwarium? Pierwszy raz się z tym spotykam ;)

Ślimaki odpadają, ze względu na bocje, ale jednak tych 'ciekawostek' tam juz nie dodawaj, chyba, że chcesz, ale to z obsada trzeba by było coś zrobić. Pozjadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2+4x gurami mozaikowe/dwuplame

25-30x brzanka pięciopręga

6x bocja pręgowana

8x cierniooczek myersa/c. sumatrzański/kirysek spiżowy/zółtopasy/panda/pstry

15x danio/razbora klinowa/neon innesa/bystrzyk czarny/b. ozdobny/b. barwny/zwinnik jarzeniec/prystelka/miedzik orzeżony

4x krewetka filtrująca

 

2+2x skalar

1+2x p. kakadu/1+1x p. ramireza

8x kirysek spiżowy/zółtopasy/panda/pstry/piskorek

50x neon innesa/n. czerwony/bystrzyk czarny/b. ozdobny/b. barwny/zwinnik jarzeniec/prystelka/miedzik obrzeżony/zwinnik blehera/razbora klinowa

10x otosek

 

Twój litraż to 450l a nie jak napisałeś 530.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczki do akwarium? Pierwszy raz się z tym spotykam ;)

 

Chodziło o raczki mały babol zaraz poprawię :)

Te bocje co sobie wybrałem nie są jakieś duże, sądziłem że jak jakiegoś większego ślimaka dorzucę to nie powinno być problemu bo rozumiem, że heleny by się mogły im zmieścić no ale takie Ampularie chyba spore rosną.

 

Choć to spory litraż mieszanie tak wielu gatunków nic dobrego nie przynosi.

 

Jakie są konsekwencje takiego mieszania gatunków? Ogólnie już nie raz spotkałem się z takim zdaniem ale jeszcze nikt tego sensownie nie z argumentował. Na chłopski rozum jak wszystkie parametry wody będą odpowiadały rybką to powinno być dobrze.

 

Twój litraż to 450l a nie jak napisałeś 530.

Fakt pomyliłem się zbiornik ma być 150x60x60 zaraz poprawię

Nie lubię skalarów i gurami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basteq napisał(a):

Choć to spory litraż mieszanie tak wielu gatunków nic dobrego nie przynosi.

 

Jakie są konsekwencje takiego mieszania gatunków? Ogólnie już nie raz spotkałem się z takim zdaniem ale jeszcze nikt tego sensownie nie z argumentował. Na chłopski rozum jak wszystkie parametry wody będą odpowiadały rybką to powinno być dobrze.

Podskoczą parametry wody, czyli no2, a jak wiadomo no2 jest zabójcze, ponadto ryby mogą się zabijac z powody z byt wielu gatunków w jednym akwarium. Wystarczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bocje wspaniałe, pręgowane i jedna duża ampularia ma się dobrze. Ale ryzyko zawsze jakieś jest.

 

Taka mieszanka spowoduje np. że danio czy inne kolorowe rybki z długimi płetwami będą podgryzane przez bojownika.

 

Poza tym małe ławice ''zginą'' w dużym akwarium i nie będzie efektu.

 

Ale w końcu to tobie ma sie podobać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc za pewniaki wezmę

 

innesa

otoski

molinezje

kiryski

ramirezy

bocja pręgowana

Brzanka pięciopręga

 

Taka obsada by się nie zjadała i miała się dobrze??

 

Ewentualnie jak by to mogło bez większych konsekwencji funkcjonować

 

Cierniooczek Myersa - bardzo mi się podoba, a raczej intryguje,

Bojowniki - co do samca bojownika to ten już na mnie czeka :P u mnie na dzielnicy parka w podeszłym wieku ma zoologiczny. Mają tam 3 bojowniki, cały ich urok polega na tym że te bojowniki są już trzymane z innymi rybami i właśnie jeden taki duży rozczapierzony czy strzępiasty pływa sobie razem z stadkiem danio i kirysów ile razy tam byłem to bojowniki tylko czasem coś podgoniły jakiegoś rybka. mają tak osadzone jeszcze 2, jeden z neonami, klinowa, malibarskie, zbrojniki, kolejny jest z skalarami i czymś jeszcze. Z tego co wyczytałem to bojowniki trzymane w taki warunkach dużo lepiej nadają się do akwariów niż te z kubeczka na żarcie dla psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje pierwsze akwa i porywasz się na 450 l ? może zacznij od czegoś mniejszego , tylko sugestia.

530l, Nie rozumiem co to ma do rzeczy :?:

 

Większe akwaria prędzej ''wybaczają'' drobne błędy niż małe.

 

Nie widzę, żadnego powodu aby miał zaczynac od mniejszego szczególnie jeżeli zwraca się o pomoc do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...