Jump to content

Witam wszystich :)

markoz
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich właśnie zamówiłem akwarium u szklarza (nie wiem czy drogo ode mnie wziął bo za akwarium 80x35x40 wszystkie ściany ze szkła 6mm oprócz dna, które będzie z 8mm, do tego przednia szyba i 2 boczne będą z Optiwhite zapłaciłem 280 zł. Zdecydowałem się bo mam go pod nosem i nie będę za żadne przesyłki ponosił dodatkowych kosztów).

Mam pytanie do starszych stażem kolegów czy mogli by polecić jakiś pewny sklep internetowy z rozsądnymi cenami. Musze dokupić jakiś kubełkowy filtr pokrywę na akwarium podstawkę, grzałkę, podłoża, rośliny, ozdoby itd.

Pozdrawiam

MK

No właśnie potrzebuję z tym pomocy bo wszystkie te plastikowe które spotkałem mają T8. Jak jest różnica pomiędzy T8 a T5? Czy do akwarium z roślinami i mała ilością rybek nie znajdę odpowiednich świetlówek T8?

To nie ma znaczenia większego dla roślin czy T5 czy T8.

T5 sa mniejsze więcęc ławiej je jest upchnąć.

Muszisz się zdecydować czy to będą wymagające czy nie.

Jeżeli nie to nie ma co inwesować w mocne oświetlenie.

Co do rodzaju roślin jeszcze się nie zdecydowałem. Chciałbym zrobić coś w tym stylu http://www.akwarium.pl/images/stories/AMANO-2/0019.jpg

Pewnie będzie trudno zrobić taki wypas ale mniej więcej o to mi chodzi. Chcę zęby był jeden ładny, duży kamień może ten http://allegro.pl/ada-skala-manten-ston ... 28441.html no i z 1 góra dwa mniejsze, no i mniej więcej roślinki takie jak w tym które pokazałem . Myślę więc, że świtała będę potrzebował dość dużo na ten trawnik.