Skocz do zawartości

typowa 54


Joker el Rey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po 3 tygodniach poszukiwań mój sprzedawca z zoologa sprowadził mi modrooki:)

obecna obsada:

1+3 Gupiki

10 Neonów Innesa

10 Modrooków Gertrudy

2 Zbrojniki Niebieskie

do tego w konspiracji żyje"

~ 10 młodych gupików

~ 30 młodych danio pręgowanych odm. lamparciej

 

- 3 sztuczne roślinki (zostały dwie, dopóki nie zakupię żywych)

+ mały twór z kilku kawałków granitu

+ spory korzeń

+ pokrywa

+ mech Flame moss

 

dojdzie dodatkowo 10 krewetek RC w weekend:) przynajmniej te małe cholery nie będą zjadać ikry jak kiryski...

 

tutaj takie pytanko, czy u zbrojników niebieskich symetryczna szara plamka jest czymś "normalnym"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nic nie doradzał

zbrojniki mają obecnie ok 3.5 cm a jak pisałem wcześniej szukam akwarium ~120l albo jak nic nie znajdę to w kwietniu/maju sam skleję 133l (85x45x35h) bo na komodę mi takie wejdzie

 

u rybek nie widzę żadnych objawów agresji, tylko neonki jak się wcześniej ganiały dookoła korzenia tak się dalej ganiają. modrooki budziły zainteresowanie tylko jak były w torebce foliowej i czekały na wyrównanie temperatur

 

a co do tego narybku

gupików nie chce wyławiać, co przeżyje to będzie, mają 4 dni

a 3 samiczki danio zostawiły mi ikrę zanim je odsprzedałem, z niezjedzonej ikry wyszły młode i mają po kilka milimetrów. jak trochę podrosną to wyłowię je i wrzucę do żłobka. mają ok tygodnia

wszystkie kryją się w jednej sztucznej roślince (trochę ją przerobiłem) więc większego znaczenia nie odgrywają w obsadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej zbrojniki pasują do twojego akwa, tez mam 60 litrowe i 4 zbrojniki jeden już urósł do 8 cm a pozostałe trzy maja góra 2 cm i wssystkie mają sie dobrze

Jeżeli to zbrojniki niebieskie to daruj sobie złe porady. Dla nich musi być akwarium minimum 80cm długości.

 

To, że ty je męczysz nie znaczy, że inny też powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!A ty jakbyś był brzydki to co można Cię męczyć?To jest podział na gorsze i lepsze ryby?Bo tobie się nie podoba to znaczy,że może cierpieć?Puknij się w głowę i pomyśl 3 razy zanim coś napiszesz.A jak nie to w lewym górnym rogu jest przycisk wyloguj...

 

Michał84:Odpowiadamy tu tylko na pytania dotyczące tematu,takie dyskusje można sobie prowadzić na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukkuj1, akwa za małe jak na zbrojniki niebieskie. Tego nie da się ukryć ale udało mi się jednego zbrojnika zmierzyć przedwczoraj- 4.2cm w odpowiednim zbiorniku dla tych ryb to bym ich nawet nie zauważył ;) jeśli urosną do ~6cm i nie będę mieć większego zbiornika to je oddam w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...