Skocz do zawartości

Zbrojniki


TICTAC512
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam kilka pytać co do hodowli zbrojników, a mianowicie:

1. Czy da się rozmnożyć zbrojnika niebieskiego z LDA 16 ?

2. Czy cierniooczki stanowią zagrożenie dla ikry i narybku ?? Jeśli tak to jak duże ??

3. Z tego co wyczytałem to u zbrojników niebieskich przy rozmnażaniu samiec musi mieć minimum 8.5 cm, a samica 5cm.

Czy to prawda? Na ile ten "schemat" jest dokładny i czy wygląda tak samo przy LDA 16 ??

 

Proszę o odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy da się rozmnożyć zbrojnika niebieskiego z LDA 16 ?

Pochodzą z tej samej rodziny, zbrojnikowatych, ale skrzyżowanie ich jest jeśli możliwe, to trudne.

2. Czy cierniooczki stanowią zagrożenie dla ikry i narybku ?? Jeśli tam to jak duże ??

Nie wydaje mi się by zjadały narybek, ale ikrę to na pewno.

3. Z tego co wyczytałem to u zbrojników niebieskich przy rozmnażaniu samiec musi mieć minimum 8.5 cm, a samica 5cm.

Czy to prawda? Na ile ten "schemat" jest dokładny i czy wygląda tak samo przy LDA 16 ??

 

Tak, to prawda, chyba, ze te zbrojniki skarłowaciały, to juz co innego.

A czy to wygląda tak samo, co w przypadku LDA 16, to nie wiem, a przynajmniej nie jestem pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie, otóż wczoraj z jajeczek wykluły się młode zbrojniki. Siedzą na razie w jamie którą zrobił samiec, razem z nim. W ile mniej więcej czasu "pochłoną" swój woreczek żółciowy ? Chcę je odłowić do akwarium przygotowanego specjalnie dla nich, bo jak tu wypłyną zapewne skalary się nimi od razu zajmą, woda jest w większości z akwa ogólnego więc parametry będą mniej więcej takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woreczek żółciowy znika mniej więcej 1 tydzień, potem zbrojniczki wychodzą w poszukiwaniu jedzenia.

Jeśli boisz się o nie przełóż je razem z samcem do akwarium przygotowanego pod nie ,wszystkie wyjdą po około 2 tygodniach, wtedy samca przenieś z kryjówką

do akwarium ogólnego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to mam kolejne pytania ;)

 

Mam narożne akwarium 200L i postanowiłem rozmnożyć zbrojniki.

Obsada to:

4 zbrojniki niebieskie albinosy - dwa po ok. 2,5 cm i dwa po ok. 4-5 cm ( z czego chyba będzie samiec i samica)

2 zbrojniki LDA16 - samiec 8-9cm i samica ok 5,5 cm

3 młode cierniooczki

3 młode kosiarki

 

W akwa jest dużo kryjówek takich jak kokosy, skałki, korzenie i porcelanowe groty.

Jest dobrze napowietrzane i mocno filtrowane.

Akwarium jest też w miarę gęsto obsadzone roślinami.

 

Ryby są karmione pokarmami roślinnymi takimi jak: algae wafers, płatki z zawartością 36% spiruliny, wels-chips, vitabin itd.

Co do pokarmu mrożonego to daję tyle, żeby kosiarki zjadły zanim opadnie na dno, a raz na tydzień daję też zbrojnikom serca wołowe z czosnkiem.

 

pH 6,8

GH 1-2

KH 0-1

NO2 0,0

NO3 30

temp. 26 stopni

 

Próbowałem rozmnożyć LDA16.

Z tego co czytałem to by zachęcić zbrojniki do tarła to trzeba zrobić podmianą wody około 50% i przy tym występuje spadek temperatury o kilka stopni.

Zrobiłem tak i nic. Temperatura spadła z 26 stopni na 22.

Nie chcą jeść warzyw, ale to co im daję to chyba jest wystarczająco urozmaicone.

Czytałem również o tym, że przy rozmnażaniu zbrojników najtrudniejsze jest to, żeby zbrojniki dobrały się w parę.

Myślę, że to jest przyczyną.

 

I tu moje pytania:

Czy mogę coś zrobić, żeby LDA 16 jednak "przekonały się do siebie" ? np. odłowić samca lub samice do innego akwa na tydzień i wsadzić z powrotem ?

Jakie powinny być parametry do hodowli zbrojników i co mogę jeszcze zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...