Skocz do zawartości

Baniak 72 L


losiu1113
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Swoje akwarium posiadam już ponad rok , obsada 2 razy się zmieniała , było kilka wpadek i sukcesów.Jednak teraz chce mieć akwarium której obsadza pozostanie na dłużej.Obecnie w akwarium znajdują się :

 

Rybki:

10 x neon innesa

1 x bojownik

1x molinezja

1x sumik rekini

4 x mieczyk (1 samiec , 3 samiczki)

3 x kirysek ( w tym 1 albinos )

i 2 x glonojad

 

Jakiś czas temu padły mi 1 x molinezja i 1 x sumik - poczytałem troche forum i doszłem do wniosku że sumik jest za duży by go trzymać w moim akwarium (obecnie ' około ' 10 cm ) a trzymanie molinezji samej jest bezsensowne.Sumika raczej się pozbędę , lecz mam dylemat : Kupić do pary drugą molinezję , czy poprostu pozbyć się jej ?Wolałbym żeby jej nie było , bo ona też mała nie jest , a miejsce zajmuje.Uważam , że , mam wystarczajaca ilość rybek i więcej mi nie potrzeba.Nie chcę przerybić tego akwarium.CO o tym sądzicie ?

 

Ostatnia zmiana obsady była 3 dni temu...

 

 

 

 

Doradzcie , co zmienić w obsadzie !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mieczyki i glonojady, pewnie to zbrojniki, masz za małe akwa. Dokup 3 kirysy, bo to ryba stadna. Molinezja jeśli to żaglopłetwa to lepiej ją wydaj, urośnie za duża, jeśli black molly to rób według swoje uznania, ale jeśli zostanie to musisz jej dokupić towarzyszy. Ewentualnie możesz dokupić 2-3 samice bojownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyda sie doprowadzić tą obsadę do porządku. Molinezje - 180+, niech piszą co chcą, dla mnie to rybka duża, szybko mnożąca się, trzyma się haremami, to samo tyczy się mieczyków i powinny to akwa opuścić. Poza tym jako żyworódki, lubią wodę twardszą (a nawet z dodatkiem soli) niz np. neony. Sumik rekini - stadny, duży min. 200-250l. Zbrojnik niebieski min 100l na jednego osobnika lub parę, również do oddania.

 

20x neon innesa

1/1+2x bojownik

6x kirysek panda

6-8x otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...