Skocz do zawartości

240l ogólne towarzyskie.


lol111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla sprostowania 2 pary skalara a nie 4 skalary i więcej ich już nie dawaj bo 2 pary to wystarczająco na ten baniak.Możesz kupić więcej a gdy dorosną dobiorą się w pary pozostałe będziesz musiał oddać bo samotne skalary będą siedziały w kącie zaszczute

Właśnie zakładam taki sam zbiornik i jestem ciekaw czy "niedoparowane" skalary faktycznie będą zaszczute ? Ktoś spotkał się z takim przypadkiem ? Inna sprawa to czy jeśli jeden skalar będzie się różnił od reszty ( zamierzam kupić 4x Żaglowiec skalar 'Manacapuru' + do tego mam jednego takiego http://www.akwarium.dl.net.pl/files/skalar.jpg ( dostałem go w prezencie i się przywiązałem ) ) to czy ten wyróżniający się będzie miał z tej okazji jakieś niewesołe jazdy ze strony nowych przybyszów (jest od nich większy (tzn jeszcze ich nie mam, ale podejrzewam że nie będą takie duże) ) ?

 

20szt. Neon Inessa

4szt. Skalar

1+3szt. Pielegniczka Kakadu

4szt. Szczupieńczyk Dageta

2szt. zbrojnik Niebieski

4szt. kirys

... czy taka obsada jest odpowiednia?

Ile neonków może zamieszkać z tymi skalarami jeśli w akwarium poza nimi ( skalarami ) i grupą sprzątającą nie będzie żadnych innych rybek ? Też 20 ? Co wybrać do "grupy sprzątającej ? Kosiarki ? jeśli tak to ile bo czytałem że lubią mieszkać w grupach po 6 osobników ? Coś jeszcze do sprzątania dna ?

 

 

już nieważne założyłem swój własny temat ponieważ miałem więcej pytań co do obsady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Troszkę poczytałem, pooglądałem i co najważniejsze sprawdziłem możliwości najbliższych sklepów zoologicznych i wybrałem taką obsadę.

Miałby to być zbiornik 120x40x50 240l

 

2+2 szt. Skalar

3+3szt Pielęgniczka Ramireza Electric Blue (ewentualnie 2+2 szt. Electric Blue i jedna parka zwykłych)

25 szt Neon Czerwony

15 szt. Barwieniec Czarny lub Bystrzyk Ozdobny

10 szt. Kirsyk Lamparci

6-8 szt. Otosek

 

Co sadzicie o takiej obsadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...