Jump to content

Akwarium 120l - obsada

Abso
 Share

Recommended Posts

Witam, chce założyć akwarium 120l (80x35x40). Myślałem już nad obsadą tylko nie wiem czy jest na_pewno dobra:

Neonki innesa-15szt

Otoski -5szt

Pielegniczka ramireza - para

Proporczykowce kaz lopez- 1+3 - nie mogę ich nigdzie znaleźć, bylem już w kilku sklepach, co w zamian byście proponowali?

szczupak: Używaj polskich znaków.

Ok dzięki za rady. Mam jeszcze 2 pytania a nie chce zakładać nowego tematu. Czy filtr JBL e900 będzie dobry do tego akwarium? I czy jako podłoże może być Aqua Substate II+ czy roślinki będą w nimi rosły czy z czymś mieszać?

Mam jeszcze jedno pytanie, popytałem trochę w sklepie zoologicznym i gościu mi powiedział, że kupując filtr zewnętrze bd potrzebował jeszcze napowietrzacza. Co wy na to? I podobno pielegniczki ramireza bd atakowały inne ryby. To co czytałem to podobno ten gatunek jest łagodny.

Mam jeszcze jedno pytanie, popytalem troche w sklepie zoologicznym i gosciu mi powiedzial ze kupujac filtr zewnetrzy bd potrzebowal jeszcze napowietrzacza. Co wy na to? I podobno pielegniczki ramireza bd atakowaly inne ryby. To co czytalem to podobno ten gatunek jest lagodny.

Jedno i drugie to bzdura.

Ok w takim razie obsada będzie taka:

Neon Innesa - 15 szt

Otosek - 6 szt

Prętnik Karłowaty - 1+3

Pielęgniczka Ramireza - 1+1

Co wy na to, aby dołożyć kilka krewetek?

I proszę powiedzcie mi jakie roślinki do tego akwarium?

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Dobra czas na małe podsumowanie, poprawcie mnie jakby było coś nie tak lub czegoś brakowało:

Akwarium: 112l

Oświetlenie: 2x18w

Filtr: JBL e700 lub Tetra EX 700

Podłoże: Aqua Substrate II+

Grzałka: jeszcze nie wiem jaką ale na pewno nie najtańszą

Roślinki: tu nie mam zielonego pojęcia, pojadę do sklepu to zobaczę, co wy radzicie?

Tło: tu się waham trochę poczytałem zdania są podzielone, skłaniam się do strukturalnego ponieważ mam takie w terrarium i super wygląda

Obsada:

-Neon Innesa - 15szt

-Otosek - 6szt

-Pielęgniczka Ramireza - 1+1

-Prętnik Karłowaty - 1+3

Coś zmienić? Po świętach chcę kupić cały sprzęt. Rybki dopiero koło połowy stycznia.