Skocz do zawartości

112L i wieczne problemy z glonami


wujek84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem 2 akwariów. 50l bojownikarium które mam od 3 lat i 112l akwarium w którym pływają razborki,kiryski oraz 2 bocje podwójnie pręgowane.

 

I to właśnie w tym drugim mimo regularnych podmianek i wydajnego filtra (jbl CrystalProfi/max 1500l/min) mam problemy z glonami. Filtr ustawiony jest oczywiscie na filtracje ok 600-700l/h. mam w nim wkłady z ceramiki,węgla aktywnego itd. Oświetlenie to 2x 18W + 1x 20W t8

 

w zbiorniczku pływa 8 razborek 6 kirysków i 2 bocje

 

mam problemy z glonami niktowymi,krasnorostami i z takim czarnym szlamem zbierającym się zwłaszcza na tylnej szybie. W bojownikarium rośliny pięknie się rozwijają i prócz podmianek od 3 lat nie robie w nim nic. Nie mam problemow z glonami a woda jest przejrzysta mimo zwyklego malego filtra wewnętrznego.

 

W 112 natomiast tocze walke od roku i przegrywam. Tracę powoli cierpliwośc bo chyba probowalem wszystkiego prócz chemii.

 

Może to wina oświetlenia? Lampy świecą etapami,pierwsza włącza się o 9,dwie nastepne o 12 i swiecą do 17-18. Nastepne 2x 18W wyłączają się natomiast 1x 20W gaśnie po 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...