Skocz do zawartości

POMOCY RYBKA KRWAWI!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

POMOCY!!!Mam teleskopa juz 1.5 roku i nie byl ani razu chory az do teraz.Od niedawna ma wszedzie widoczne zyly, krwawi mu skrzele, spod brzucha, pod pletwa skrzelowa, oraz ma oderwana luske.Nie je duzo, co jest dziwne dla niego oraz nie przecedza dna, co dla wlascicieli teleskopow jest to oznaka zdrowia.Prosze o szybka diagnoze i pomoc bo za kilka dni juz raczej nie bedzie czego ratowac.Bardzo przywiazalem sie do niego i nie chce go stracic.Podejrzewam, ze moze byc chora na cos albo sie o cos otarla

Paramatry wody:

NO3 - 50

NO2 - 0

gH - 13

kH - 7

pH - 7.5

 

Fauna:

Teleskop stary i mlody, niedawno kupiony

3 zbrojniki niebieskie tez mlode, kupione tego czasu co teleskop mlody

Gurami dwuplamisty, ok. 8 miesiecy

 

Jak widac nie ma zadnej ryby agresywnej lub niebezpiecznej dla teleskopa a mlode ryby nie wydaja zadnej oznaki choroby, tylko ciagle smigaja po akwarium, wiec to wykluczam.

 

Link do diagnozy rybki:

http://www.youtube.com/watch?v=cgNtRjlg_uI

 

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrze dzisaj a on chowa sie za filtrem i przewraca sie

Ja bym proponował rybkę odstawić do innego zbiornika - do wody dałbym tabletkę nadmanganian potasu tylko żebyś nie przesadził bo w wysokim stężeniu jest żrące - jeśli ryba krwawi, ma popękane naczynka itp to wydaje mi się że oprócz tego nic już nie pomoże.

Link do opisu leku:

http://medycyna.linia.pl/nadmang.html

Jeśli kupisz w takich małych tabletkach to jedna na 20-30l wystarczy

Jak nie masz innego zbiornika to odlej z 15l do wiaderka, wrzuć tabletkę i przełóż rybę

Jak przeżyje i będzie widać że lepiej się czuje to możesz ją odstawić z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A aqua safe pomógłby?Bo on ma jakieś substancje chroniące i pielęgnujące łuski i ogólnie rybę też.

Po przeczytaniu myślę, że pomoże. Dzieki, zobaczymy. Pierw doleje do akwa aqua safe a jak nie pomoze po dniu to zamawiam nadmanganian.

 

ps. do Basteq:

Myślisz, że jak kupowałem akwarium to chciałem 54? Chcialem 112 ale rodzice się nie zgodzili a po drugie to jak mam w akwarium(fauna, żwir, flora) to ciebie wcale nie powinno obchodzić.Jak kupowałem ryba bo ja zalożyli to nie wiedziałem co i jak. Teraz już wiem. Sam nie byleś alfa i omega do jasnej cholery wiec nie krytykuj akwarium i zarybieniem ten temat aby pomoc mojej rybce a nie żebyś krytykował akwarium, bierz przykład z jungu, on nic nie krytykował tylko pomógł, Ty tylko krytykowałeś.

 

Szczupak: Ostrzeżenie za pisownię i tydzień wolnego na przemyślenia nad złym zachowaniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie pomoze po dniu to zamawiam nadmanganian

Nie musisz zamawiać - kupisz go w każdej aptece - takie małe fioletowe tabletki.

Aqua safe raczej nie pomoże - ma on niby zapobiegać, ale nie czytałem dogłębnie nigdy ulotki więc nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...