Skocz do zawartości

Oświetlenie do akwa 30l


adrianooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczące oświetlenia w moim akwarium. Mam zwykła żarówkę energooszczędną 11W barwa 827/2700K. Zamierzam kupić moduł oświetleniowy EcoLight Plant 11W barwa : 6500K. i mam pytanie czy to oświetlenie nie będzie za mocne do akwarium 30l?

 

to jest moduł który chce kupić http://allegro.pl/modul-oswietleniowy-a ... 73512.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jak najbardziej odpowiedni. Jak go zamontować w zwykłej pokrywie możesz znaleźć w moim temacie. viewtopic.php?f=22&t=39702&st=0&sk=t&sd=a

 

Pokrywę będzie trzeba delikatnie przerobić. Nie ma możliwość włożenia modułu w miejsce dla standardowej żarówki.

Musisz naciąć od jednej strony obudowę w której znajduje się oprawka żarówki. Obudowę najlepiej nacinać w połowie jej wysokości. Nacinasz od strony oprawki starej żarówki i nacięcie ciągniesz wzdłuż dłuższego boku obudowy. Wyciągasz oprawkę wraz z okablowaniem. Potem w górnej części naciętej oprawki z dwóch stron robisz otworki np rozgrzanym nożem. Przeciągasz przez te otworki opaskę ściągającą wkładasz delikatnie wciskając moduł w obudowę. I tutaj uwaga, nie natnij zbyt mocno obudowy. Jak już moduł masz włożony w naciętą obudowę to wszystko ściągasz opaską ściągającą.

Z opisu wygląda to na czarną magię w rzeczywistości jest banalnie proste ;). Ja mam tak zrobione oświetlenie od dłuższego czasu. Sprawdza się o wiele lepiej niż żarówka energooszczędna np philips genie 6500K, ponieważ nie daje punktowego światła. Druga sprawa, że tak zamontowany moduł jest łatwy w wymianie gdyby np się spalił. Rozcinasz opaskę ściągającą wkładasz nowy moduł, nowa opaska i śmiga od nowa. Moduł też nie ejst niszczony co pomaga w reklamacji ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jak najbardziej odpowiedni. Jak go zamontować w zwykłej pokrywie możesz znaleźć w moim temacie. viewtopic.php?f=22&t=39702&st=0&sk=t&sd=a

Widzę że pokrywę masz przerabianą, ja chciałbym tego uniknąć. Można ten moduł jakoś przykleić z boku? Po prostu sie boję ze światło może być zbyt mocne dlatego chciałbym zostać też przy standardowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak piszesz wydaje sie to bardzo proste:) Mam Czarne tło, czarny żwir, czarną lawę wulkaniczną i biały piasek i kilka roślinek, nie jest ciemno oświetlenie jest dobre al myślę na małym Heńkiem dlatego myślę o przerobieniu oświetlenia. Dzisiaj będę w sklepie akwa i jeszcze dokładnie zapytam się o te moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...