Skocz do zawartości

57L Ramirezki


przemcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Ostatnio zastanawiałem się nad restartem akwa i mam 2 banalne pytanka . Czy w takim litrażu(57L) mogę mieć:

Pare Ramirezek

10 neonków innesa

6 otosków

6 kirysków panda

 

Drugie pytanie to o roślinność. Czytałem ze ramirezki lubią gęsto zarośnięte akwa, Więc moje pytanko jakie rośliny rosną do tafli wody (ok 30 cm) ? Zależało by mi na tym , żeby nie stawiać butli z CO2 ponieważ kompletnie się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohh świetlówkę kupowałem jakieś 4 mies temu i mnie pamiętam zbytnio o jakiej mocy jest ale coś kolo 25W a barwa hmmm jakaś fioletowa :D

 

Co do kirysków_to które wybrać pigmeje czy panda?

 

Teraz powstaje kolejne pytanie. Doczytałem ,że większość rybek jakie planuje lobią ciemne podłoże.Co mogę położyć na dno. Po przemyśleniach spróbuje postawić jakąś niewielką bimbrownie.Rośliny( jeszcze nie wiem jakie) będą tworzyły jakiś podwodny las.

 

Proszę o propozycje roślin . W ostateczności mogę wymienić świetlówkę.

Czy czarny piasek granitowy nada się na podłoże ? Pod nim by była jakaś dawka czegoś co wspomaga rośliny.

szczupak: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohh świetlówke kupowalem jakies 4 mies temu i mnie pamietam zbytnio o jakiej mocy jest ale cos kolo 25W a barwa hmmm jakas fioletowa :D

 

Co do kiryskówto ktore wybrac pigmeje czy panda?

 

Teraz powstaje kolejne pytanie. Doczytałem ,że większość rybek jakie planuje lobią ciemne podłoże.Co moge połozyc na dno. po przemysleniech spróbuje postawic jakas niewielka bimbrownie.Rośliny( jeszcze nie wiem jakie) beda tworzyły jakis podwodny las.

 

Prosze o propozycje roslin . W ostatecznosci moge wymienic swietlówke.

Czy czarny piasek granitowy nada sie na podłoże ? Pod nim by byla jakas dawka czegos co wspomaga rosliny.

Masz akwa 54l a Panda rosną około 5 cm a pigmeje 3 cm więc do twojego akwa pasują pigmeje.

Tak taki piasek się nadaje. A czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...