Jump to content

Dziwne stworzenie

Recommended Posts

Witam przed chwilą w moim akwa zaobserwowałem dziwne stworzenie.Jest kształtem podobne do szczypawicy, wąskie koloru przeźroczystego, długości około 2cm.Porusza się normalnie jak ryba.Niestety nie udało mi się tego złapać ani sfotografować.Co to może być??

• 2 weeks later...

Larwy jętki są raczej nieszkodliwe, inaczej larwy ważki. Larwy się nie rozmnażają.

Zgodzę się. Larwa ważki poluje na małe stworzenia wodne. Ale czasami zdarzają się przypadki, że w baniakach atakowały również ryby...

Jest grudzień więc mam wątpliwości skąd to mogło się tam wziąć... Normalnie owady czasami w okresie lata wlatują do domów a spotykając akwarium bez pokrywy składają jaja.

Jednak dziwne jest to, że larwa jętki pływa po twoim akwarium w środku zimy :zamieszany:

Przypuszczał bym dłuższy okres przebywania jaja, tak jak przetrwalnika, wiele jajorodnych jest przystosowana do składania jaj na dłuższy okres, nie znam się na ważkach (na owadach za bardzo też nie), ale bardzo możliwe jest, że owad był wcześniej w mieszkaniu albo akwarium.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...