Skocz do zawartości

Pomocy!


Zosia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po południu zauważyłam, że moja razbora klinowa ma czerwoną kropkę przy skrzelach. Wydaje się nagle taka pobudzona. Kompletnie nie wiem co się stało i co mam robić?! Mam 54 l akwa, 25 *C, filtr fluval i grzałkę tetra oraz następującą obsadę: 3 neony, 3 razbory, 2 sumiki szkliste, 2 otosy, 1 gupika (niestety moja obsada wygląda jak wygląda z powody chorób i niedługo ją zmieniam więc proszę nie komentujcie tego).

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki litraż?

Mam 54 l

Jedno z głowy.

 

Komentować obsady nie chcę, ale to właśnie jest twój problem.

Ryba stadna trzymana w kilka osobników czuje się zagrożona, czyli jest zestresowana.

Stres u ryb często powoduje różnorakie choroby.

Powinieneś szybko ustabilizować obsadę, wtedy na pewno problem zniknie.

 

Dla pewności daj fotę chorej ryby, aby powiedzieć coś więcej o tej "chorobie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwe rozmnażanie razbory, aby to się powiodło woda w powinna być stara, bardzo miękka i płytka , około 15 centymetrów, a miejsce gdzie stoi akwarium powinno być nasłonecznione. Przed tarłem, około 10-14 dni samce oddziela się od samic, należy je wtedy obficie karmić. Szczególnie chętnie jedzą czerwone larwy ochotek. Te warunki nie gwarantują sukcesu. Akwarium tarliskowe nie musi być duże, wystarczy o objętości 20 litrów. Akwarium to przed zagospodarowanie musi być wyparzone gorącą wodą oraz osłonięte przed silnym światłem. Samiec po zalotach próbuje się zbliżyć do samicy. Pływa nad nią w pozycji pionowej dotykając pyszczkiem głowy partnerki. Samica składa ikrę na spodzie szerokich liści. W tym czasie samiec wygina się w łuk wokół samicy i drżąc zapładnia ikrę. W czasie jednego tarła samica składa do 200 sztuk ziaren ikry, najczęściej jednak nieco mniej. Młode rybki wykluwają się po około jednym dniu. Wychów narybku żywionego drobnym zooplanktonem (pył) oraz larwami solowca nie sprawia kłopotów. Podstawowym warunkiem wzrostu narybku jest jest systematyczna częściowa wymiana wody w akwarium tarliskowym na zwykłą wodociągową.

źródło: Encyklopedia Super Akwarium

 

Trochę o rozmnażaniu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...