Skocz do zawartości

Brązowe liście roślinek, chory? danio, platka dziwnie pływa


sidorcia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, dwa dni temu wpuściłam już do odstanego akwarium (z odrobiną wody z akwarium działającego już dłuższy czas mojej koleżanki) rybki:

5x danio różowe

3x danio zielone

3x gupiki

3x platki (jedna to chyba samiczka choć nie jestem pewna, nie ma gonopodium, tylko ładną trójkątną płetwę)

1x maleńki zbrojnik niebieski

bojownik

 

Odkąd wpuściłam rybki zauważyłam, że jeden danio jest bardzo chudy, ma z każdym dniem coraz bardziej postrzępioną płetwę tylną, pływa sam. Co może mu być? Czy jest chory?

Drugie pytanie odnośnie rybek jest takie: jedna platka ciągle praktycznie pływa przy filtrze w rogu akwarium, od góry do dołu, dziubiąc lekko pyszczkiem o szybę, non stop, jest to na 100% samiec, obok niego czasem pływa samiczka (która tak mi się wydaje że jest samiczką :D ), co te rybki tam robią? Czy to normalne?

No i ostatnia rzecz. Dwie roślinki które są mniej więcej na środku akwarium, gdzie światło najbardziej świeci lekko zbrązowiały, są też trochę poobgryzane, czy to chodzi o to, że mają za dużo światła? Dwie roślinki rosnące po bokach mające mniejszą ilość światła wyglądają ładnie. Codziennie dodaję po jednej 'miarce' tego:

http://aquarid.pl/130-258-thickbox/carb ... ua-art.jpg

 

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przerybione, a zbrojnika nie można trzymać w takiej klitce.

Czy autor pisał coś o pojemności??

 

Do autora-ile masz Watt w swoich jarzeniówkach???

Przyjrzyj się dokładnie a zobaczysz ;)

 

5x danio różowe do do oddania za małe akwa a ryba stadna

3x danio zielone do oddania za małe akwa i ryba stadna

3x gupiki ok

3x platki (jedna to chyba samiczka choć nie jestem pewna, nie ma gonopodium, tylko ładną trójkątną płetwę) ok

1x maleńki zbrojnik niebieski do do oddania za małe akwa i nie pisz ze jest mały bo może skarłowacieć

bojownik ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio i zbrojnik są tam chwilowo, gdyż w ciągu miesiąca - półtorej kupuję większe akwarium. Coś około 100l.

Więc jeśli możecie to napiszcie mi dlaczego danio i platka - tak jak w pytaniu - są 'dziwne'?

 

Mam 11W i to ta energooszczędna żarówka, była w zestawie z pokrywą. + na noc ledowe niebieskie oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...