Skocz do zawartości

Pokarm Hikari?


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałby karmić rybcie wyłącznie pokarmami firmy Hikari.

Planowana obsada to:

1+1 Akara Pomarańczowopłetwa

4x Platydoras

Jakieś L-eczki

1+2 Kiryśnik Czarnoplamy

 

ewentualnie Drewniak którego mam na "stanie", a go nie widuję:)

 

Hikari ma bardzo bogatą ofertę i chciałbym się dowiedzieć, czym karmicie bądź karmiliście owe rybki, co polecacie dla nich, aby dieta była kompletna, a co odradzacie. Oczywiście mowa wyłącznie o produktach Hikari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę tylko , daję hikari dla swoich pielęgnic , wszystko ok z 2 minusami - drogie np po 9 zl mały woreczek a po 2 ten granulat nie tonie a pielęgnice w większości są na początku strachliwe i nie pobierają pokarmu z powierzchni , także kupuj jak wolisz , ja już nie kupię , jest sporo innych pokarmów lepszych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Polecam Ci Hikari Cichild Gold. Pokarm kupiłam tydzień temu dla moich pielęgnic szmaragdowych (rybki ok. 12-15cm) i już wiem, że to strzał w 10. Rybcie jedzą go bardzo chętnie, szczególnie że pływa po powierzchni, nie tonie od razu jak inne granulaty, co bardzo rybkom odpowiada (tropical dla pielęgnic tonął natychmiast i największy pożytek miały z niego sumy i kiryski). Co równie ważne - ten pokarm jest naprawdę wybarwiający, rybki pięknieją w tempie wręcz nie do uwierzenia, nabrały kolorów już po kilku karmieniach!! Cena jaką zapłaciłam była bardzo przyzwoita - 22zł. za 250g. Dla rybek niezbyt jeszcze dużych (ok.12-15cm) idealna jest wersja mini (granulki są stosunkowo spore). Porównywałam w sklepie z medium i tamten byłby za duży na ten moment.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szmargdowe to żarłoki jakich mało, jedzą właściwie wszystko, co bym im nie podała. W standardzie oprócz hikari dostają mrożoną ochotkę i miksy roślinne. Z ciekawostek: uwielbiają surowy filet ze śledzia :-) , drobiowe serduszka...

Wybór na rynku masz spory. Niezłe pokarmy produkuje sera i tetra (choć drogie), tropical to średnia raczej półka, ale do przyjęcia. Ważne, żeby jedzonko urozmaicać , uwzględniając zapotrzebowanie naturalne danego gatunku i oczywiście upodobania osobnicze :-) Bardzo chętnie jedzonym i czystym pokarmem jest np. żywy wodzień (larwa komara), niestety dość trudno dostępnym, drogim i jak wszystkie żywe pokarmy - przechowywać się tego nie da, więc to raczej w charakterze przysmaku.

Generalnie polecam Ci mrożonki, do tego płatki / granulat (ja jestem najbardziej zadowolona z hikari) i od czasu do czasu jakiś przysmak :-)

Pozdrawiam! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...