Skocz do zawartości

Osłona od startera


mika1688
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie pytanie, a zarazem problem. Przy dzisiejszej podmianie wody zauważyłem, że ta plastikowa nakrętka która osłania starter zaczyna pękać. Niestety zacząłem lekko sprawdzać i uszkodziłem trochę bardziej :zamieszany:

 

Tragedii może i nie ma ale uszczelka już tak mocno nie trzyma jak trzymała. Czy jest możliwość zakupu tej części (w akwarystycznym mi powiedzieli, że ciężko dostępne)? I czy stanie się coś jak ją podłącze mimo tych uszkodzeń?

 

Nie wiem jak to wygląda tam w środku, czy ma jakieś dodatkowe zabezpieczenia przed wodą, a boję się tego ruszać, bo to już ledwo żyje:/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o oprawki bryzgoszczelne bądź jak to niektórzy mówią hermetyczne?

Jeśli tak to:

Faktycznie w sklepach zoologicznych będzie ciężko coś takiego dostać, pewnie będą się głowili jak to sprowadzić.

 

Na Alledrogo spokojnie znajdziesz, wydatek coś koło 6-10 złotych za sztukę.

 

Wystarczy wpisać w ich 'szukajkę' i pewnie wyskoczy masa odpowiedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oprawka o której piszesz to jest (jeśli dobrze zauważyłem na allegro) ten plastik na którym świetlówki się trzymają?

 

Jeśli tak to nie o tą część mi chodziło ;) Moja część znajduje się zaraz obok. Ten, u mnie bynajmniej, biały koreczek/nakrętka. W sumie w pokrywie mam ich 2.

 

Ale dzięki za odpowiedź, przynajmniej wiem już jak się nazywa te część pokrywy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, u mnie bynajmniej, biały koreczek/nakrętka.

Biały koreczek mówisz :D

Nie no.. chyba ten.. Jak kupisz to 'coś' na czym się trzymają świetlówki :D to... ten koreczek chyba jest w zestawie.

 

Normalnie się zakręciłam. Spytaj jakiegoś no.. właściciela aukcji czy korki też dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Obawiam się że chodzi o taki "śmiechawy" koreczek który zasłania gniazdo zapłonnika.

Jeśli tak to nie widziałem nigdzie aby taki koreczek dostępny był osobno.

 

Zajrzę dziś do swoich spargałów, zdemolowałem 4 dekle, gdzieś powinien mi się jakiś pałętać po skrzynce, chyba że oddałem już wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to biorę pod uwagę ;)

 

Tylko mi powiedzcie czy jak na jakiś czas (kilka dni) uruchomię to wszystko normalnie to nic się nie stanie? Ma to jakieś dodatkowe zabezpieczenia w środku?

 

---------------

 

EDIT: Nie ma co zwlekać ;) Jadę po silikon. Ryzykować nie będę, choć i tak wkurzony jestem, że tej głupiej części nie idzie nigdzie dostać :/

 

Także dziękuje wszystkim za pomoc i temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...