Skocz do zawartości

Płeć bojownika - czy to może być samiec?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem ostatnio dwie samice dla mojego bojownika (docelowo chciałbym żeby było ich 3 - 4 ale nie mogłem znaleść ładnych podobnej wielkości co samiec więc póki co jest dwie).

Samice pochodzą od różnych sprzedawców. Ponieważ kupowałem je na targu obie na swoje nieszczęście trzymane były w kubeczkach.

Po wpuszczeniu do zbiornika samica na zdjęciu poniżej mocno się ścięła z samcem uszkadzając mu przy tym nieźle ogon ale sama na tym ucierpiała. Teraz samiec ją gania po akwarium, ale o ile robi to od czasu do czasu, o tyle druga samica praktycznie jej żyć nie daje ciągle ganiając i gryząc.

Ta ze zdjęć praktycznie nie wychodzi z kryjówki pod korzeniem. Czy sytuacja się poprawi jak pojawią się dodatkowe samice?

 

Czy możliwe, że na zdjęciach jest to jakiś krótkopłetwy samiec i stąd te konflikty? Nie udało mi się dostrzec pokładełka i mam wątpliwości.

Przepraszam za jakość zdjęć ale jest zbyt szybka dla mojego kompakta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płeć bojownika starcie numer 2.

Rybka jest tak perfidna, że przez 3 dni udało mi się jej zrobić 1 "prawie wyraźne" zdjęcie :) jak tylko się zbliżam z aparatem na metr do akwarium to się chowa.

 

Przesłanki za tym, że to samiec:

- nie widzę pokładełka nawet jak rozchyla płetwy brzuszne; u moich trzech pozostałych samic jest ono wyraźnie widoczne.

 

Przesłanki za tym, że to samica:

- ubarwienie i długość płetw jak na zdjęciu - wygląda na samicę

- pływa w zgodzie z innym bardzo charakterystycznym temperamentym samcem (czasami ją pogoni ale naprawdę rzadko, nie częściej niż inne samice)

 

Jeden ze sprzedawców kiedyś mówił mi, że istnieją bojowniki krótkopłetwe. Są spokojne z charakteru, można trzymać samce razem i mają wygląd podobny do samic. Co Wy to? Prawda czy mit sprzedawcy? :)

 

Czy zdażają się samice z niewidocznym od zewnątrz pokładełkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...