Skocz do zawartości

czy to są glony?


kabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy post i mam pytanie - czy taki narost czarny jak w załączonym zdjęciu to glony?

2 tygodnie temu wlałem taki środek TETRA ALGUMIN 250ML bo miałem osad na szybach w akwarium i chciałem go ograniczyć. 1 tydzień temu dałem taki Tetra NitrateMinus no i obecnie pojawiło się na trawie, ścianie filtra takie coś. Nie dodaję CO2 czy dlatego ta trawka tak zanika i marnieje?

 

Mam akwarium Juwel Lido 120 l z filtrem wewnętrznym Juwel + oświetlenie T5 2 x 24 W. Obsada:

4 pawie oczka

2 molinezje

1 skalar

7 neonek innesa

3 helenki

małe krewetki.

 

post-11254-13685166284933_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim

ale czy na pewno potrzebny restart? to pojawiło się dopiero tydzień temu. A gdybym dodał jeszcze raz tego środka przeciw glonom z tetry? tylko takie dziwne krupy się robiły jak dodawałem ostatnio. Dodaje jeszcze jedno zdjęcie, a czy do takiej trawki w akwarium konieczne jest CO2?Czy jak wszystko jest w normie z wodą to też będzie rosnąć

Pozdrowienia dla wszystkich maniaków rybek

post-11254-13685166287673_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zainfekowane rośliny możesz wywalić lub poobrywać najbardziej zainfekowane części ( o ile jest to możliwe). Testowałem na dostanym w spadku anubiasie (z krasnorostem) kąpiel w roztworze wody utlenionej. Krasnorost znikł z anubiasa (za długo kąpałem go w tym roztworze i "popalił" mi ten roztwór kilka liści). Częstsze podmianki wody (np 2x w tyg. po 20 - 30% i ograniczenie ruchu wody na roślinach. Długi proces, ale może zatrzymać krasnorost. Moim zdaniem restart nie jest konieczny. Cierpliwość i dbanie o akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...