Skocz do zawartości

Problem z obsadą baniaka 60l


ooMartinioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :-) kiedyś zajmowałam się akwarystyką, jednak hodowałam gupiki, mieczyki, welony oraz neonki... teraz chciałabym odnowić działalność i mam problem :( ...bo nie wiem, czy 60l mogę obsadzić:

2x (parka) pielęgnica ramireza,

1x zbrojnik,

2x (parka) pielęgnica kakadu,

2x (parka) black molly,

1x skalar,

Taką obsadę zaproponował mi Pan w zoologicznym, jednak usłyszałam już wiele komentarzy na ten temat i chciałabym się poradzić Was :) nie chcę rybkom zrobić krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę :-),a co do obu par pielęgniczek, nie będzie walk o terytoria ?

I czy jeszcze coś mogę tam dorzucić, czy może proponowalibyście zmienić całkowicie??

Wiem, że to moje akwarium i powinnam sama zdecydować, ale odeszłam trochę od tematu i mam zaległości ;-) staram się nadrabiać, ale akwarium dojrzewa i czas nagli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty :) Pielęgnice nie będą walczyć o terytorium chyba że podczas rozmnażania :) Dodaj gupiki

/prawdę mówiąc, nie jarzę o co chodzi z edytowaniem postów, nie krzyczcie please ;)

Za małe proponuje na początek gupiki

Gupików, już bym nie chciała, mam w akwarium 25l u brata same gupiki, i chciałabym w moim 60 coś innego...bardzo przypadły mi do gustu pielęgniczki...ale nic na siłę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co! Kup sobie platki :) Super kolorki.

Edit:

http://ryby-akwariowe.blogspot.com/2010 ... dna-i.html

Są świetne,ale nie chciałabym się ograniczać do jednego rodzaju...trochę marudzę,ale podziwiam ludzi, którzy tak umiejętnie łączą ze sobą gatunki bez kolizyjnie :D :D :) wiem, że za mały litraż na kombinacje, ale na te chwilę nie mam miejsca na 100+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownika hodowałam kiedyś, ale siał mi terror w akwarium :D ....

a księżniczka burundii ?

Za małe akwa ta ryba wycieła by ci wszystko w akwarium ;)

 

Cytat,, W obronie swego terytorium i wylęgu, zdolna jest do zabicia intruza nie tylko swojego gatunku, ale także znacznie większą od siebie, drapieżną rybę"

Źródło http://www.superakwarium.pl/ksiezniczka ... id557.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownika hodowałam kiedyś, ale siał mi terror w akwarium :D ....

a księżniczka burundii ?

Za małe akwa ta ryba wycieła by ci wszystko w akwarium ;)

 

Cytat,, W obronie swego terytorium i wylęgu, zdolna jest do zabicia intruza nie tylko swojego gatunku, ale także znacznie większą od siebie, drapieżną rybę"

Źródło http://www.superakwarium.pl/ksiezniczka ... id557.html

...hmm...nie pozostaje mi nic innego jak się doedukować w kwestii doboru obsady, żeby się nie zabijały i żeby nie zrobić zupy rybnej :D...jak wpadnę na jakiś pomysł to wrzucę do zaopiniowania :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgłam porady jednego z użytkowników,który hoduje głównie pielęgnice i powiedział, że o ile zapewnię im podzielone terytorium, tzn. podzielę dno korzeniem, bądź stworzę po jednej i po drugiej stronie jakieś kryjówki, to spokojnie po parce kakadu i ramirez,a nawet harem jednego rodzaju mogę mieć :D do tego ze 4 otoski :D także jestem szczęśliwa, że ktoś poparł tą obsadę, bo bardzo mi się ona podoba :)

Niech baniak szybko dojrzewa, bo nie mogę się doczekać ! ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dolewaj żadnych preparatów na przyspieszenie dojrzania akwarium !

Właśnie zastanawiałam się nad tym, bo pan w sklepie polecał mi bardzo ochoczo preparat firmy SERA, aby przyśpieszyć proces dojrzewania. Ale wiem z doświadczenia, że to co tak intensywnie się w sklepach poleca nie koniecznie jest dobrym rozwiązaniem :) poza tym dojrzewanie jest procesem NATURALNYM, a korzystanie z preparatów temu przeczy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgłam porady jednego z użytkowników,który hoduje głównie pielęgnice i powiedział, że o ile zapewnię im podzielone terytorium, tzn. podzielę dno korzeniem, bądź stworzę po jednej i po drugiej stronie jakieś kryjówki, to spokojnie po parce kakadu i ramirez,a nawet harem jednego rodzaju mogę mieć :D do tego ze 4 otoski :D także jestem szczęśliwa, że ktoś poparł tą obsadę, bo bardzo mi się ona podoba :)

Niech baniak szybko dojrzewa, bo nie mogę się doczekać ! ^^

To ciekawe co za frajer ci tak radził,spytaj się pleya zobaczymy co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...