Skocz do zawartości

nieodwieczna walka z glonami


slabyr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja nieodwieczna walka z glonami nadal trwa od ponownego założenia akwarium i nie wiem w końcu co mam robić próbuję prawie wszystkiego od podmiany wody 45l co drugi dzień . głodówka ryb była taka że moja odsada ryb się zmniejszyła o połowę . miałem dwa rekinki które zrobiły się agresywne i musiałem oddać do sklepu , zaczęły atakować inne rybki i podjadały ogony co prowadziło do zmniejszenia obsady.

 

osad na szybach cienkie nitki , na roślinach brązowiejący a w niektórych miejscach czarny osad z nitkami . na zdjęciach widać moje dolegliwości z glonami

 

 

 

maje akwarium to 250l

2 żarówki 2 razy 39 w t5 day

filtr zewnętrzny firmy eheim clasic

co2 mam ale jest odłączone

 

ph 8.0

nh 3 4 0.0 mg l

no2 0.0 mg l

no3 10 mg l

 

oświetlenie zmniejszyłem do 6 godzin na dodę.

 

 

PROSZĘ O POMOC

post-9591-13685166202933_thumb.jpg

post-9591-13685166203288_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz poziom PO4. Staraj się go trzymać na poziomie No3 do PO4 10:1. Może to pomoże. Z tego co piszesz masz światło dzienne. Może spróbuj wymienić na białe... Zwiększenie ilości roślin też może pomóc. Rośliny będą pobierały "pokarm". Glon nie będzie miał się czym żywić, aż w końcu obumrze.. Może też zacznij czymś nawozić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ponowny pomiar i załączyłem co2 nie wiem tylko czy to dobry pomysł , nawóz zacząłem dodawać po 5 kropli na dobę firmy jbl .

 

ph 7.5

kh 7 dkh

cu 0.0 mgl

gh 12 dkh

fe 0.5 mgl

no2 0.0 mgl

no3 10 mgl

nh3 4 0.0 mgl

po4 0.50mgl

 

Czekam teraz na rezultat .

 

Proszę o dalsze wskazówki

 

 

 

Pozdrowienia dla wszystkich ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...