Skocz do zawartości

Umarly mi 3 Gupiki i 1 Mieczyk


Navi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczatkujacym hodowca rybek i nieznam sie zabardzo na nich, wiec pisze do was.

W ciagu 3 dni umarly mi 4 rybki, 3 gupiki i 1 mieczyk.

Prosze was o odpowiedzi na moje pytanie ponizej.

 

1 Gupik mial czerwone skrzela, co to moglo byc ?

2 Gupik byl przyczepiony do filtra, mozliwe zeby go filtr przyciagnol ? (filtr Marki Aquael)

3 Gupik wygladal normalnie ale plywajac zatrzymywal sie i szedl nadno, po chwili znowu plywal az wkoncu umarl. (w zoologiku mi powiedzieli ze woda mu nie pasowala) mozliwe ?

1 Mieczyk mial biale 2 boczne pletwy i tylnia, powiedziano mi ze to Plesniawka ale zaczolem sie zastanawiac czy to moze byc "fleksibakteriozą" z tego co czytalem w internecie oba opisy pasuja do wygladu mojej rybki (tylko ona narazie tak wygladala)

 

Prosze was bardzo o odpowiedz, a najbardziej o tym mieczyku, bo jezeli byla ta fleksibakteriozą to podobno sa narazone inne rybki z mojej hodowli :(

 

Pozdrawiam Navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robie, mam rybki i akwarium od 1tyg.

Wiem tyle ze woda ma 26stopni i w zoologiku dali mi jakis preparat AquaSafe i sol, kazali tego preparatu 20ml (chyba 2kreski) i pol lyzki kuchennej soli.

Ten mieczyk juz umarl, ta plesniawka jest zarazliwa ?

Jakich preparatow uzyc zeby woda i rybki byly bezpieczne od chorob ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi nazwy wszystkich premaratow jakie powinienem zakupic do wody.

Zaloze akwa odnowa z nowymi rybkami, ale napiszcie mi nazwy premaratow ktore wleje do akwa zeby zapobiec choroba rybek...

Premaratow?

 

Jak będziesz zakładał akwarium od początku wg zaleceń, które ci podali nie potrzebujesz żadnych preparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...