Skocz do zawartości

Proszę o radę, jestem nowicjuszem w tym temacie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Z gupikami zasada jest taka że najlepiej trzymać 1 samca na 2-3 samicę ponieważ samic zamęczy jedną samicę uganiając się za nią. Dwa samce nic sobie nie zrobią . Jeśli nie marz wsadzi do akwarium kokos i żywe rośliny (polecam roślinę Anubis niski). Kup jeszcze z 4 neonki i

glonojada . Neonki inesa nie są trudne w hodowli ale czerwone tak. Co do temperatury polecam grzałkę z termostatem w lato ustawiasz grzałkę na 20 stopni resztę to żarówka i słońce załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ty masz oświetlenie i czy trzeba wieczorem trzeba włanczać lampkę?

Ja mam akwarium z pokrywą a na niej wmontowaną świetlówkę. Świetlówki to idealne rozwiązanie bo nie grzeją wody.

 

A co do kwestii włanczania oświetlenia to ja włanczam rybkom oświetlenie rano kiedy jedzą. Po jakiejś godzinie wyłanczam. Chyba że akurat jest dzień szkoły, wtedy świecę im tak z 20 -30 minut. Potem włanczam im wieczorem jak jest już ciemno. Nigdy nie świecę w dzień a to dlatego że akwa mam w dobrze oświetlonym za dnia miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie akurat odnośnie gupika chociaż jest ono bardziej ogólne - czy płetwa ogonowa rybki może odrosnąć? 2 dni temu wpuściłem do głownego zbiornika samicę gupika a wczoraj zauważyłem że jej płetwa ogonowa jest prawie cała zjedzona. Oprócz gupików mam jeszcze 4 skalary, 2 gurami niebieskie, 3 mieczyki, 2 kiryski. Oddzieliłem samicę do osobnego zbiornika ale teraz pływa cały czas w pozycji pionowej głową do dołu przy samym dnie i obawiam się, że koniec jest bliski...Czy ma jeszcze szansę? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze ze te skalary całkiem Ci nie zjadły tej gupiczki... (a duże masz te skalary??) Ale ogon powinien odrosnać... u mnie też sie zdaża ze ryby obgryzaja sobie ogon... szczególnie samiec bojownika samiczką (to sie nazywaja zaloty) i zawsze odrastaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam nadzieję, że się uratuje ta samiczka. Co do skalarów to miałem z nimi przejścia: najpierw miałem 1 parę marmurkowych (tzn. chyba marmurkowe, te co występują naturalnie, miały takie pionowe pasy) ale najpierw padł jeden a po paru dniach drugi. A były juz troszkę podrośnięte i trzymały się cały czas razem. Teraz kupiłem 4 sztuki (żeby dobrać parę) takich czarnych ciapkowatych. Są jeszcze całkiem małe ale troche martwi mnie to że co chwila sie nawzajem ganiają. Innych ryb nie gryzą - przynajmniej nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za info. Chociaż skalary, które miałem wcześniej nie zaczepiały gupików a i teraz samiec gupika pływa w dużym akwarium i się jakoś trzyma. Ale nic to, w takim razie samicy juz raczej tam nie wpuszcze. Ogólnie to gupiki trzymam w mniejszym akwarium razem z parką kirysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o jednej rzeczy przeważnie na jednego samca przypada co najmniej dwie samiczki.Jeżeli nie chcesz żeby się rozmnażały to bierz same samce(są dużo ładniejsze od samic)ale jeżeli chcesz parki to musisz mieć więcej samic,bo samce potrafią sie bić o nie.A swoją drogą to czy ty nie masz zbyt dużo rybek w tak małym akwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...