Skocz do zawartości

rozmanżanie pielęgnic akar błekitnych


EmilKuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tydzień temu założyłem akwarium, narożne 90L. Zakupiłem trochę roślinek i rybki:

5 mieczyków

7 głupików

2 glonojady

3 skalary

2 pielęgnice akary błękitne

2 barwniki czerwonobrzuszne

 

Po tygodniu wyjechałem na 4 dni i po powrocie doznałem szoku. 1 skalar był martwy(cały pogryziony), drugi żył ale miał poszczerbione płetwy i ledwo co pływał, trzeci się ukrył. 70% roślin pływało powyciąganych z wody. Co się okazało wszystko to było konsekwencją tarła Akar błękitnych. Złożyły one około 150jaj na liściu jednej z roślinki.

Co powinienem zrobić aby doprowadzić do wyklucia narybku i co zrobić aby go nie utracić?? Czy cały ten proces może się odbyć w towarzystwie wymienionych ryb (skalarów już nie ma)??

Pomocy.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucić ikrę to dość prosta sprawa, ale chyba nie o to chodzi. Jak już pojawiła się ikra to chce coś z tym zrobić.

 

A czy jest jakakolwiek szansa, że kilka sztuk narybku wychowa się w tym jednym akwarium? Jeśli miałbym przełożyć ikre to jakie minimalne warunki musiałbym stworzyć?? Czy to musi być drugie akwarium czy można użyć czegoś zastępczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba po wszystkim.

Odseparowałem roślinkę na której była złożona ikra. Ikra stopniowo zaczęła się robić biała, a po jednym dniu prawie na całej powierzchni pojawił się meszek. Domniemam, że jest to pleśń. Z tego co czytałem ikra do niczego się już nie nadaje. Czy możecie mi podpowiedzieć z czego wynika taki rozwój sytuacji?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...