Skocz do zawartości

Oswietlenie do 150x50x50


oskarlelystad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli masz kase na zmiany to polecam

 

2x54W 120cm do tego baniaka. Widzialem efekty

 

Jest wiele kombinajcji jakich mozesz uzyc przy dej dlugosci akwarium takze działaj wyobrażnią.

 

 

Lecz pewnie bedziesz musial coś przerabiać przerabiać

Kasa to nie jest duzy problem. Co do kombinacji moze powiesz co masz na mysli? Sa rozne typy zarowek i nie wiem jakie wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc jak ja bym robił akwarium o dł 150 cm to założył bym właśnie 2 świetlówy T5 54W jedna 8000-10000K a druga 6500K

 

ta 6500 na tył i powinno grać. ale to tylko moje wyobrażenie. Możesz sobie założyć np 6 świetlówek każda po 20 W o różnych barwach i sobie robić jak ci się podoba.

 

Mnóstwo kombinacji. Zależy jak masz zamiar to wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie chcialbym nic przerabiac wiec najlepiej 2x cos. Wszystkie te swietlowki maja jakies opisy typu "flora", "ultra" etc. Czy to ma jakies znaczenie? Czy bardziej patrzec na barwe? Czytalem ze od T8 lepsze sa T5 czy to ma jakies znaczenie jezeli chodzi o zastosowany osprzet tzn czy T5 bedzie pasowala jak teraz mam T8 i na odwrot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie chcialbym nic przerabiac wiec najlepiej 2x cos. Wszystkie te swietlowki maja jakies opisy typu "flora", "ultra" etc. Czy to ma jakies znaczenie? Czy bardziej patrzec na barwe?

 

Jeżeli jest świetlowka opisana to zazwyczaj ma podaną bawrę przykładowo

 

-fora 8000K

-sunglo 4000K

-daylight 6500k

 

itd

 

Więc lepiej patrzeć na barwę.

 

Jak zakupisz świetlóweczki no to czeka cie zakup statecznika 2x54W T5 i potem wszystko juz smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze od T8 lepsze sa T5 czy to ma jakies znaczenie jezeli chodzi o zastosowany osprzet tzn czy T5 bedzie pasowala jak teraz mam T8 i na odwrot?

 

tak są leppsze dlatego takie ci proponuje. Więc czekała by cię jakaś tam przeróbka.

 

Napisz jakie masz aktualnie oświetlenie. Ile cm ma świetlówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoo Med FLORA SUN 32w oraz Ultra Sun 32w 48"

 

Dlugosc to chyba 115cm (wychodzi mi jakos 117). Statecznik tzn starter? Duzo przerobek czy wystarczy zamienic na inny (wlasciwie to inne)?

 

skoro masz oryginalnie zamontowane takie oświetlenie to ja bym tego nie zmieniał. Jedynie jak zauważysz że roślinki nie dają rady to waro pomyśleć nad dołożeniem kolejnej 32W do kompletu ale na to bym się od razu nie rzucał.

 

Warto sobie zadać pytanie ile mają świetlówki? o jeżeli są juz stare to warto je wymienić na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoo Med FLORA SUN 32w oraz Ultra Sun 32w 48"

 

Dlugosc to chyba 115cm (wychodzi mi jakos 117). Statecznik tzn starter? Duzo przerobek czy wystarczy zamienic na inny (wlasciwie to inne)?

 

skoro masz oryginalnie zamontowane takie oświetlenie to ja bym tego nie zmieniał. Jedynie jak zauważysz że roślinki nie dają rady to waro pomyśleć nad dołożeniem kolejnej 32W do kompletu ale na to bym się od razu nie rzucał.

 

Warto sobie zadać pytanie ile mają świetlówki? o jeżeli są juz stare to warto je wymienić na nowe.

Wlasnie swietlowki wygladaja na calkiem nowe. Czytalem kilka artykulow i z kazdego co innego wynikalo. Jezeli porownac stan roslin do tego co im daje to raczej slabo sie maja - liscie sie niszcza, nie widac przyrostu, a mam dobre podloze i nawoze co2 + preparaty (od 2 tygodni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...