Skocz do zawartości

Gupiki?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 54L jako obsade planuje Gupiki, nie zależy mi bardzo na rozmnożeniu dlatego chce same samczyki, moje pytanie to ile szt. moge kupić do tego akwa i czy przy wpuszczeniu i do następnego dnia musi być wyłączone światło bo spotkałem się z dwoma zdaniami na ten temat. Z góry dzięki! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kiryskach już ci pisałem mam żwirek czarny bazalt i on będzie raczej za ostry. Co do światła to tak pisze na stronie głównej ;) Jutro jade do znajomego po gupiki ma już przygotowane 5 szt. samców reszte kupie w sklepie, myśle o kupnie kilku otosków, tyle że min. to jak czytałem 5szt a im ciężko zaakceptować się w akwarium, jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze wczoraj znajomy przyjechał do mnie z rybkami i po całej procedurze wpuszczania itd. zaniepokoiło mnie zachowanie jednego gupika, który pływa na przeciwko ujścia powietrza tzn. jak lecą bąbelki to on cały czas ma skierowany pyszczek w ich stronę wygląda to jak by sobie masaż robił :D czasami odpływał na bok na krótką chwile po czym znów wracał, dziś dzieje się tak samo, dodam że inne gupiki pływają normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Wszystko chyba okej, u mnie też tak robią czasem, szczególnie samice, które dopływają wręcz pod sam wypływ powietrza z wodą. Nie wiem, może filtr przepuszcza jakieś mikroskopijne szczepy bakterii, które jakoś wpływają pozytywnie na rybki? nie wiem nie mam pojęcia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...