Skocz do zawartości

Prośba o poradę dotyczącą żywego tła


YotoroAne
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje akwarium będzie stało w kącie i tak się zastanawiam nad zrobieniem tła które będzie zajmowało powierzchnię bocznej lewej i tylnej szyby tylko zastanawiam się co za tą siateczkę na tło upchnąć. Mógł by mi ktoś coś doradzić, bądź rzucić jakąś propozycje? :P

Zastanawiam się nad upchnięciem tam Phoenix moss lub wgłębki, tylko nie wiem jak to pielęgnować i czy sadzić od samego dołu by pięło się do góry czy porozmieszczać małe szczepki po całej objętości szyby? Cała powierzchnia czyli bok i tył wychodzi około 100x40. Roślinkę umieszczoną za siatką zostawić by po prostu rosła czy regularnie jak tylko wyrośnie powiedzmy 1cm za siatkę przyciąć by się kszyła czy to nic nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam kiedyś tło z mchu, tylko że z tajwana. Siatkę kupiłam w sklepie ogrodniczym. Siatkę przyczepiłam do szyby na przyssawki zakupione w zoologicznym, Mech był bardziej obsadzony u dołu, bu rósł go góry. Nie prezentowało się to ładnie, ale jeśli masz zamiar to zrobić, to daj jakieś światło skierowane na ten mech, u mnie tego nie było. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...