Skocz do zawartości

Co się dzieje?


Rekomendowane odpowiedzi

Około miesiąca mam akwarium 112l. Woda była odstana 2 tygodnie. Wymieniam wode co 2 tygodnie ok.1/3. Na początku wszystko było w porządku. Dokupiłam 2 pielęgniczki kakadu jedna pała bardzo szybko, druga jakiś czas później. Zauważyłm że ma biały nalot na ogonie. Wlałam do wody odkarzacz (fmc). Pojakimś czasie zaczeły padac mi kolejne ryby. Najpierw stają sie osowiałe i nie jedzą. Teraz parka mieczyków od tygodnia dziwnie się zachowuje. Inaczej niż pozostałe jedzą, cały czas siedzą schowane w skale przy dnie. Samiczka dzisiaj na chwilę wypłyneła i zrobiła dwie rundki z szybkością światła wokół akwarium poczym znowu się schowała. Czy ktoś mi może pomóc i powiedzie co mam zrobic bo jak tak dalej pujdzie to zostanie mi tylko woda i rośliny :cry: Pomóżcie!!!!!!! Prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam nowe objawy. Ryby przed tym jak zdychaja najpierw zaczynają pływac bokiem. Kupiłm testy na ph i wyszło, że jest 8-8.5. Narazie tylko prętnikowi i molinezją nic nie jest. Pozostałe neonki, gurami, mieczyki pływają bokiem.

 

Moim zdaniem to za duże Ph! obniż je jak najszybciej o tym jak to zrobić na forum było od groma tematów..

 

A i czemu 8-8.5? Kupiłaś testy kropelkowe czy paskowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już obnizyłam to ph. Wczoraj ryby zaczeły pływa normalnie, a dzisiaj znowu bokiem. Testy kupiłam kropelkowe tropicala, ale te kolory są tak podobne że trudno mi rozróżnic dlatego 8-8.5. Dzisiaj kupie jeszcze testy ne NO2, bo myślę że jeszcze tu może byc problem, chociaż jak podmieniłam wodę (odstana 24h, ok 30l), to było jeszcze gorzej bo wczesniej neony pływały normalnie, a potym zabiegu już nie. No ale było to też przed obniżeniem ph.

 

 

Zmieżyłam NO2 i jest ono na poziomie 0,4 (testy kropelkowe JBL). Czy w takiej sytuacji mogę podmienic wodę jeśli nie jest odstana 24h, czy lepiej sie wstrzyma do jutra? Co mogę jeszcze zrobic żeby obnizyc NO2? Kupiłam sera nitrivec i myślę czy by tego nie wlac przy podmianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...