Jump to content

Statecznik


Mr.Kurczak
 Share

Recommended Posts

Rozumiem że to nadal będą T8 świetlówki tylko (akwarystycznie) nazwane 20W

 

Nie nic nie przeszkadza jak T8 i 60cm to śmiało podłączaj. Jak byś chciał T5 to one już wymagają elektroników a nie magnetyków.

 

Ja w 112 i tak wymieniłem statecznik bo magnetyk się grzeje okropnie i nie jest taki super to już technologia sto lat za murzynami i wkłada się go tylko po to by pokrywy były tańsze tak samo jak producent wkłada mniej świetlówek na dany litraż.

 

Przecież mogli by robić do 112l np 3x18W to jak się wsadzi 20W to już jest 0,5W/L ale nie taniej taniej taniej.. niby to zrozumiałe ale jednak nie :D

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie nic im nie bedzie. Wszystko co akwarystyczne to drogie. Sam kupowalem takie kiedys firmy glo cos tam. W necie google powinienes miec opisane napewno takie wymiany swietlowek. Jakis forum jak elektroda.

Link to comment
Share on other sites

Jak boisz się o świetlówki to proponuję Ci coś takiego:

kup sobie 2 świetlówki energooszczędne (około 23 - 28 W jedna) w nomi, castorama bądź tym podobne (ok. 15 zł). Rozbierz te świetlówki i użyj z nich stateczników elektronicznych. Na naszym forum jest opisane zamienienie starego statecznika magnetycznego na te elektroniczne ze świetlówek energooszczędnych. Poszukaj tego tematu :)

Link to comment
Share on other sites

Moja też jest na gwarancji, ale jest już pocięta, by filtr zewnętrzny (przewody) ułożyły się tak, jak ja chcę. A poza tym jest to koszt stosunkowo niewielki. Więc nawet po ingerencji w pokrywę, ona swe zadanie będzie spełniać. Ewentualnie wymienisz tylko statecznik i po kłopocie. A po oświetleniu wnioskuję, iż jest to akwarium w granicach 112l, takie jak moje :) Więc masz możliwość dostania się do statecznika "od góry". Zdrap tylko silikon i masz statecznik na wierzchu pod pokrywa :)

Link to comment
Share on other sites

No jedyne co to po jakimś czasie Ci się one przepala... ::) Ale to jest normalne. :) Wiecznie świecić nie będą. Ja trafiłem niedawno ta taki feler, co mi się po miesiącu świecenie przepaliła. Więc zmieniaj statecznik i nie nie martw. :)

Link to comment
Share on other sites

Sorki, niezrozumiale napisałem.... Chodzi mi o to że się tym świetlówką nic nie powinno stać. Stateczniki z reguły maja ciut zawyżoną moc. 20 W powinien pociągnąć. A jak się tak naprawdę o nie martwisz to zmień statecznik... O to chodziło :) Kilka postów wcześniej pisałem Ci o tych statecznikach.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...