Jump to content

Dobór roślin do akwarium z dobrym oświetleniem [112 l]

Darnok
 Share

Recommended Posts

Witam,

zwracam się do was z prośbą o poradę w sprawie doboru roślin do akwarium ogólnego 112 l (100 l netto) z oświetleniem 72 W ( 2x10000 k + 2x6500 k).

Akwarium będzie od nowa założone, ponieważ większość rybek wykitowała ze starości ( wpuszczone w 2003-4 roku), a po ostatnich wypadkach z rozszczelnieniem, mało roślin wyżyło ( miałem żabienicę, trochę zawartek i tatrak). Ostatni raz jako tako obeznany byłem z gatunkami roślin właśnie jakieś 7 lat temu. Celuje trochę w styl iwagumi i póki co na trawniczek wybrałem glossostigme i mech jawajski (na korzeń i kamienie), a dalej już mam mętlik w głowie.

Szukam i czytam, ale pod względem wymagań nie mogę dobrać żeby wszystkie roślinny dobrze się przyjęły. W podłoże chcę dać ziemi ogrodniczej 1 cm i kulki gliniane. Nawożenie do słupa wody to nie problem, zbudowałem sobie automat do dozowania soli, wystarczy tylko co 3 tygodnie zalać butelkę :D . CO2 też daję, ale z bimbrowni mojego pomysłu (prawie jak butla )

Co doradzacie na dalsze plany pod glosię i mech.?

Pozdrawiam

Przy taki świetle to spokojnie pociągnie ci glosia , a nawet mały henio.

Masz 0,6545... więc jest to dobre oświetlenie i masz CO2 i nawozy to super.

Możesz mieć wszystkie rośliny .

Zobacz jakie ci się podobają .

Aropo stylu iwagumi to idziesz w skały zobacz sobie dragon stone piękne :D .

Masz zamiar mieć mech jawajski to średni pomysł bo jest dużo pięknych mchów (np.christamss , weeping)

Na tył dał bym na twoim miejscu rotalę wallicha oraz heteranthera , a na przód mały henio ,a na korzeń oraz skałach christmass i phoenix.

Pozdrawiam