Skocz do zawartości

Problem z roślinami. pomocy !!!


boxer123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj bo już sam nie mogę sobie dać rady. :cry: A mianowicie moje rośliny w akwarium nie rozwijają się prawidłowo. Gdy tylko posadzę jakąś roślinkę to po upływie dnia bądź dwóch na liściach pojawiają się 3mm otwory następnie rośliny przestają rosnąć. Po upływie 2,3 tygodni po zasadzeniu są sporo mniejsze w stosunku do dnia zakupu. Oprócz tego liście nie rosną mniej więcej pionowo tylko układają się poziomo przy dnie. Warto by tu dodać ze moje akwarium założyłem 4 miesiące temu.

Na początku próbowałem nawozić wodę płynnymi odżywkami i proszkami wkładanymi pod korzenie ale nie przyniosło to żadnego efektu. dwa tygodnie temu wymieniłem świetlówkę po czym rośliny nabrały lepszych kolorów i nic więcej.

Jako podłoże zastosowałem żwir o grubości około 3mm

Jeżeli jest ktoś w stanie określić co moim rośliną dolega to z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametrów wody w tej chwili nie jestem w stanie podać

akwarium 200l, filtr fluval 304 - wkładkami z żwiru, gąbki, waty filtracyjnej i rurki ceramicznej. świetlówki aqua-glo 2x 30W, temperatura wody to tak około 27 C.

a co do roślin to żabienice i kryptokoryny - one nie są zbyt wymagające wiec powinno być wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cryptocoryny mają to do siebie, że po zmianie ,,środowiska'', lubią obumrzeć, ale wypuszczają z korzenia następne liście, echinodorusy mogą mieć podobnie.

Moim zdaniem to masz nieodpowiednie warunki dla nich. Masz jakieś rybki? Ile? Jak często robisz podmiany wody?

Światło do tego, nie jest najlepsze, przydało by się je wzmocnić, najlepiej jeszcze jedną taką świetlówką.

Podaj troszkę więcej parametrów akwarium. Mile widziane zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...