Skocz do zawartości

[Obsada] 100 l


martibuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje pomocy w obsadzie 100 l :

wysokość : 39,5 cm

dlugość : 81 cm

szerkość : 31 cm

 

Myślałem nad mniej więcej taką obsadą :

 

1+1 pielęgniczki ramirezy

15 neonek lub 15 razbor klinowych

1+1 gurami ?

6 kirysków

2 "glonojady"

 

Czy gurami i pielegniczki to dobre polączenie? Jeżeli nie, to co mogę dać za gurami ?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1+1 Ramireza

1+2 Prętnik

15 razbor / neonków (jeszcze sie zastanawiam) czy mniej ? 10 ? 12? 13?

6 kirysków

2 "glonojady"

 

co wy na to?

Myślałeś o Barwniaku Czerwonobrzuchym?

Fajna rybka,obserwowałem ją dziś i sam się nad nią zastanawiam.Miały akurat narybek i broniły terytorium.Całkiem fajnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki juz plywaja w akwarium od ok 10 dni, mianowicie :

 

1 samiec pielęgniczki ramirezy , ( samica zdechła...)

10 razbor klinowych

6 kirysków pstrych

2+1 prętnik karłowaty

2 zbrojniki niebieskie

 

Wszystkie rybki malutkie

 

Pozwolę sobie zadać parę pytań w tym temacie, gdyż oczekuję szybkiej odpowiedzi

 

1.Mam w akwarium naklejane tło wewnetrzne. W piątek zobaczyłem, że się odkleiło częściowo i jest za nim "piana" a w niej samiec prętnika. Nie byłem pewien czy to gniazdo czy poprostu piana zrobiona przez powietrze. Wybrałem pianę łyżeczką,a tło podkleiłem jeszcze raz. W niedziele wieczorem wracam z weekendu a tam znowu gniazdo, tym razem w rogu. Samiec odpędza samice [trzymam 1samiec+2samice] i pilnuje gniazda. Chciałbym ocalić narybek. Co robić? Kiedy wiadomo czy doszło juz do tarła?

 

2. Zauwazyłem, ze samiec ramirezy je bardzo mało ( w porównaniu do razborek) a ja bierze pokram do "ust" to wypluwa w mniejszych kawałkach- być może to normalne? Karmie żywym oraz Tetra ichtio vit

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Zauwazyłem, ze samiec ramirezy je bardzo mało ( w porównaniu do razborek) a ja bierze pokram do "ust" to wypluwa w mniejszych kawałkach- być może to normalne? Karmie żywym oraz Tetra ichtio vit

Mówiłeś, że ryby są małe, więc może pokarm jest za duży, więc go wypluwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w akwarium naklejane tło wewnetrzne. W piątek zobaczyłem, że się odkleiło częściowo i jest za nim "piana" a w niej samiec prętnika. Nie byłem pewien czy to gniazdo czy poprostu piana zrobiona przez powietrze. Wybrałem pianę łyżeczką,a tło podkleiłem jeszcze raz. W niedziele wieczorem wracam z weekendu a tam znowu gniazdo, tym razem w rogu. Samiec odpędza samice [trzymam 1samiec+2samice] i pilnuje gniazda. Chciałbym ocalić narybek. Co robić? Kiedy wiadomo czy doszło juz do tarła?

 

Pozdr

Wydaję mi się , że takie tła lepiej naklejać na zew. akwarium . Do tarła przy odpowiedniej temperaturze i twardości wody ( oraz po sztucznej "porze deszczowej") może dojść . Ale odchowanie w akwarium ogólnym nawet jednego osobnika będzie problemem . Pielęgniczki jaki i Razbory nie pogardzą takim przysmakiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...