Skocz do zawartości

co mam kupic wywalic i ulepszyc? COME ON !!! i pomóżcie


psajdi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D chciałem sie spytać jakie rybki radzicie mi kupić jakie akwaria i akcesoria... aktualnie posiadam 2 gupiki

(samiec i samiczka) oraz jednego glonojada.

Mam akwarium 10l ze zwirkiem i sztuczna roslinka termometrem grzałką i niewielkim filtrem powietrza...

doradzcie co mam zrobic aby moje rybki mialy lepsze warunki hodowlane, aby mogly sie rozmnazac, jakie akwarium kupic nastepnie, jakie rybki, i jakie akcesoria :?: Piszcie! pozdrawiam igor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywe roślinki to podstawa. Przekonalam sie sama zakladajac akwarium. Na poczatku mialam sztuczne ale szybko posadzilam prawdziwe. Dzieki nim rybki o wiele lepiej sie czuja, maja duzo ciekawych kryjowek, miejsc do zabaw w berka :D Polecam żabnice i kabomby - sa malo wymagajace i niedrogie a wygladaja calkiem ladnie :)

Jesli chcialbys dokupic jakies ozdoby - zamki, statki itp to odradzam. Takie rzeczy moze nie sa super drogie ale do tanich tez nie naleza. Zrób sobie samemu (duza frajda :) ozdoby np z kokosa. Na naszym forum jest caly temat poswiecony jak sie do tego zabrac :) Oto foty moich kokosow:

post-205-13685153849413_thumb.jpg

post-205-13685153849167_thumb.jpg

post-205-13685153848907_thumb.jpg

A co do powiekszenia stada gupików - mysle ze mozesz pare dokupic. Akwarium tej wielkosci jest dobre na zbiornik jednogatunkowy + glonojady oczywiscie :D

Pozdrawiam i zycze milej zabawy w aranzowaniu zbiorniczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja widziałem twoje wczesniejsze posty i z tego wlasnie ze ty masz (moze mialas) akwarium 10l ucze sie od tego co ty... ale dzieki wam wszystkim za pomoc i piszcie jeszcze! i jeszcze glupie pytanie.. czy sa patyczaki wodne? jak tak to jakie hodowac w akwarium 45l rybki z patyczakami i z (jak mozna) zabkami?? pozdrawiam Igor ;]! dziex jestescie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, mam akwa 10 l. niestety. Chciałabym większe, ale narazie nie mam jak zakupić :/ Może kiedyś :P

Jak dla mnie, to wytrzymuję i z tym małym, bo ciąglę chcę coś ulepszyć - to roślinki żywe, to lampka i ozdoby - kamyki kokos :) Dopiero jak będę miała te naprawdę fajne to zmuszę rodziców żeby mi kupili duuże ;)

 

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

O patyczakach wodnych nic nie słyszałem. Mój kuzyn ma żabkę z welonami niestety w kuli (nie zabijcie mnie za to też mu to odradzałem ale nie pomogło nawet zamknięcie go w łazience na godzinę ),skończyło się tylko na szlabanie od mamy. Żabki żyją, czasem podpływają do góry łapią powietrze i wracają na dno. Kosztują około 2-3zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja widze ze jestes w tej samej sytuacji co ja ;) aha i jeszcze coś... moje gupiczki... moja gupiczka jest w ciazy :!: niedlugo bede wujkiem :o mówie wam juz niedlugo bede mial male gupiczki w akwarium.

Dzieki wam i mam prosbe zebyscie dalej pisali pomysli w tym temacie co zakupic itd, itp...

Pozdro dla patrycji neona ahtunga i dla innych uzytkownikow tego forum ktorzy pomagają osobom ktore nie wiedza za duzo na temat rybek :P Pozdro ! PISZCZIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...