Jump to content

gnijące rośliny ale...

Recommended Posts

Ostatnio zauważyłem, iż gniją mi rośliny ale nie całe tylko w miejscu gdzie "stykają się" czy raczej wchodzą w podłoże. Żółkną , gniją ale tylko w tych miejscach. Reszta rośliny a chodzi o moczarkę jest ładna i zielona. Po zgniciu w miejscu gdzie wchodzi w podłoże roślina przerywa się i wypływa na powierzchnię . Nie wiem czym to jest spowodowane. Rośliny dostają nawozy w płynie w postaci Aqua art Classic i Felo+ pro. Proszę o pomoc.

Jest to stosunkowo normalne. Moczarka się nie zakorzenia i po prostu pływa w wodzie, w podłożu zgnije. A co do odpadania... to większość moich się trzymała w podłożu, chyba, że były to wybrakowane moczarki z odpadu, które były cienkie i ledwo rosły. Nic złego się z nimi nie dzieje. Możesz poobcinać te listki od dołu i wsadzić ją znowu, wtedy nie powinna tak strasznie gnić. Do tego, dobrze by było, gdyby ten żwirek był w granulacji 2-4. W drobniejszym podłożu moczarka szybciej zgnije (inne rośliny mogą także), a w większym, z własnego doświadczenia wiem, że rośliny wypływają, szczególnie moczarka, chyba, że się ją zakopie kilkanaście cm :shock: