Skocz do zawartości

Pomocy :(


beny87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CHodzi o moje skalary ponieważ miałem jednego skalara i pare innych rybek w akwa i zdecydowałem że chcę mieć same skalary + jakieś rybki typu kiryski. Więc tamte rybki wydałem i zostawiłem sobie tego skalara (którego mam nie cały rok) i kupiłem do niego 5 następnych. Kilka dni minęło i 2 z tych skalarów zachowują się jakby było na wykończeniu czyli nie radzą sobie z prądem jaki robi filtr do tego co mnie zaniepokoiło przy jednym z nich z odbytu wychodzi jakby kał rybi tyle ze jest to białe no i oczywiste że nie chcą jeść =/ Wcześniej juz kupiłem sobie 7 skalarów małych tyle że z innego sklepu zoologicznego i z tamtego rzutu została mi tylko jedna rybka więc pomyślałem ze po prostu mieli tam rybki które coś im dolegało. Moje akwa to 60l obsada to 5 kirysków , 1 glonojad syjamski , 1 sum rekini i 2 piskorki . Proszę o pomoc..... =|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem Twoje akwarium jest przerybione, żadna z obecnych ryb nie nadaje się do tego akwarium. Najlepiej je oddaj i kup coś odpowiedniego do tego zbiornika.

Skalary są spokojnymi rybami, wrażliwe na zmiany parametrów wody, wymagające bardzo dobrych warunków. Plus o wiele za małe dla nich akwarium.

Ten kał... ryb, to po prostu wynik złej diety, ewentualnie może to być choroba. Najlepiej pozbądź się tych ryb jak najprędzej i dostosuj akwarium dla ryb, które mogą tam być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wytłumacz mi dlaczego mojej laski wuja który ma 80l trzyma 6 dużych pięknych skalarów 4 kiryski, glonojada i ze 3 sumy. Fakt że skalary mają problem z poruszaniem ale widać ze mają się dobrze po barwach i apetycie...

Chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

Przeżyją, bo przeżyją, ale nie żyją tam dobrze i jak sam mówisz nie mają się gdzie poruszać, czyli dobrze nie mają.

Nie kombinuj tylko poszukaj sobie ryb do twojego litrażu, bo może wybrać coś fajnego i odpowiedniego na litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...