Jump to content

Pomocy :(


beny87
 Share

Recommended Posts

CHodzi o moje skalary ponieważ miałem jednego skalara i pare innych rybek w akwa i zdecydowałem że chcę mieć same skalary + jakieś rybki typu kiryski. Więc tamte rybki wydałem i zostawiłem sobie tego skalara (którego mam nie cały rok) i kupiłem do niego 5 następnych. Kilka dni minęło i 2 z tych skalarów zachowują się jakby było na wykończeniu czyli nie radzą sobie z prądem jaki robi filtr do tego co mnie zaniepokoiło przy jednym z nich z odbytu wychodzi jakby kał rybi tyle ze jest to białe no i oczywiste że nie chcą jeść =/ Wcześniej juz kupiłem sobie 7 skalarów małych tyle że z innego sklepu zoologicznego i z tamtego rzutu została mi tylko jedna rybka więc pomyślałem ze po prostu mieli tam rybki które coś im dolegało. Moje akwa to 60l obsada to 5 kirysków , 1 glonojad syjamski , 1 sum rekini i 2 piskorki . Proszę o pomoc..... =|

Link to comment
Share on other sites

Ogółem Twoje akwarium jest przerybione, żadna z obecnych ryb nie nadaje się do tego akwarium. Najlepiej je oddaj i kup coś odpowiedniego do tego zbiornika.

Skalary są spokojnymi rybami, wrażliwe na zmiany parametrów wody, wymagające bardzo dobrych warunków. Plus o wiele za małe dla nich akwarium.

Ten kał... ryb, to po prostu wynik złej diety, ewentualnie może to być choroba. Najlepiej pozbądź się tych ryb jak najprędzej i dostosuj akwarium dla ryb, które mogą tam być.

Link to comment
Share on other sites

Tylko wytłumacz mi dlaczego mojej laski wuja który ma 80l trzyma 6 dużych pięknych skalarów 4 kiryski, glonojada i ze 3 sumy. Fakt że skalary mają problem z poruszaniem ale widać ze mają się dobrze po barwach i apetycie...

Chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

Przeżyją, bo przeżyją, ale nie żyją tam dobrze i jak sam mówisz nie mają się gdzie poruszać, czyli dobrze nie mają.

Nie kombinuj tylko poszukaj sobie ryb do twojego litrażu, bo może wybrać coś fajnego i odpowiedniego na litraż.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...