Skocz do zawartości

Wymiana zbiornika i oświetlenia


ukash6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

 

Posiadam obecnie akwarium o wymiarach 80x40x45 6mm. tj. 144l., w którym święca dwie standartowe świetlówki o mocy 18W T8, które jak wiadomo nie spełniają swojego zadania w takim akwarium. Jednak już czas najwyższy, aby nastały pewne zmiany. Otóż chcę, z racji tego, wymienić zbiornik na wyższy (głównie z uwagi na skalary w zbiorniku), jego długość z powodu takiego, że posiadam ograniczone miejsce na akwarium pozostaje bez zmian. Planowane akwarium ma mieć wymiary 80x40x55 8mm, czyli około 176l. Oświetlenie w akwarium będzie wzbogacone o dodatkowe 2x24W T5, a 2x18W wymienione wraz ze statecznikiem magnetycznym, którego zastąpi statecznik elektorniczny, na świetlówki 2x20w T8.

Tutaj rodzą się moje wątpliwość. Czy "standartowo" maksymalna dostępna wysokość akwarium o tej długości, czyli 50cm, będzie zdecydowanie lepszym wyborem w połączeniu z wybranym przezemnie oświetleniem? Czy też te oświetlenie "poradzi" sobie przy ewentualnym zakupie 55cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł ostatecznie na akwarium o wymiarach 80x40x60cm (192l) :D. Oświetlenie jakie będzie zamontowane w akwarium 2x18w oraz 3x24w (chciałem wszystko zmieścić w dwoch statecznikach). I tutaj znów rodzi się kolejne pytanie jakie świetłowki o jakiej mocy światła proponujecie

Myślę o:

18W (59cm) PHILIPS Aquarelle TL-D 10000K

18W (59cm) PHILIPS TL-D De LUX PRO 965 6500K

i

24W (55cm) PHILIPS Aquarelle 10000K

24W (55cm) PHILIPS MASTER TL5 965 6800K x2

 

Czy wybór jest dobry? Jakie inne polecacie? Proszę was również o pomoc w jakiej kolejności, jakie poszczególno świetlówki dodać, licząc o tylniej strony akwarium, tak aby uzyskac jak najlepszy rezultat?

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...