Skocz do zawartości

[80-90l]Nowe akwarium


gufi997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od Listopada planuję założyć akwarium (prawdopodobnie 80-90l). Na razie zdobywam wiedzę teoretyczną. Chodzą mi po głowie 2 wersje obsady.

1. 10-15 neonów +10 bystrzyków czerwonych +5 kirysków pstrych

2. 10-15 kardynałków + 10 danio pręgowanych + 5 piskorków

Bardziej zależy mi na tej drugiej obsadzie , jeśli jest prawidłowa.

Proszę o opinie i sugestie.

Jaka obsada roślinna do tych biotopów ?

Na końcu dodam , że bardziej interesują mnie duże stadka , niż duże ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 60do65*35do40*40do50.Jak napisałem wolę stadka małych rybek niż ryby duże.

Woda będzie(w przypadku obsady nr.2 na której mi bardziej zależy) bardzo miękka , lekko kwaśna z temp 24-25 stopni. Akwarium z drobnym , ciemnym podłożem , dość gęsto obsadzone roślinami plus drobne korzenie na kryjówki.Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A układ: 10 neonków+parka ramirez(czy więcej)+3-4 kiryski pstre? Czy ewentualnie coś do tego(np3-4 gupiki)?

Temperatura wówczas oczywiście większa(25-27stopni(???)) ph neutralne i woda miękka.

Gdyby obsada okazała się trafna to jak gęsto sadzić rośliny i czy lepiej dać płaskie kamienie(ramirezy) , czy korzeń(neonki)?

 

Ps.Zobaczyłem Ramirezy i się zakochałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie i owszem są piękne ramirezy , otoski mają być lada dzień , ale niestety z drobnoustkami może być problem. Rybka w mojej okolicy trudna do zdobycia.

A! I jeszcze doszedłem po wizycie w sklepie i usłyszeniu kilku rozmów do wniosku , że zdecydowanie najpopularniejszy obecnie biotop to: "Tatotami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niestety z drobnoustkami może być problem.

Sporo jest rożnych ławicowych rybek, więc na pewno zastąpisz je czymś łatwiej dostępnym w twojej okolicy.

 

A! I jeszcze doszedłem po wizycie w sklepie i usłyszeniu kilku rozmów do wniosku , że zdecydowanie najpopularniejszy obecnie biotop to: "Tatotami"

Taaa, to pewnie biotop wymyślony przez sprzedawcę i składa się z samych najdroższych ryb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...