Skocz do zawartości

Ikra Gurami Dwuplamiste


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj około godziny 22 Samiec Gurami Dwuplamistego zrobił dość potężne gniazdo. Byłem również świadkiem jak doszło do tarła. Po nocy gniazdo zostało zniszczone, a samiec nadal opiekuje się ikrą i przekłada ją z miejsca na miejsce. Ikra została złożona w akwarium ogólnym. Przez cały wieczór widziałem, że samiec odganiał każdą rybę, która zbliżyła się do ikry.

Powodem najprawdopodobniej dlaczego gniazdo zostało zniszczone to wyłączenie światła na noc.

Powiedzcie mi czy jest możliwe wyklucie się młodych z ikry, która nie była cały czas w gnieździe?

Pozdrawiam ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem najprawdopodobniej dlaczego gniazdo zostało zniszczone to wyłączenie światła na noc.

Czyli co światło Ci gniazdo zburzyło? :D

Podaj litraż, wymiary i całą obsadę.

 

Powiedzcie mi czy jest możliwe wyklucie się młodych z ikry która nie była cały czas w gnieździe?

Oczywiście, jeśli samiec zaopiekuje się ikrą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie światło zniszczyło gniazdo :P

Jakaś ryba tam wpadła po ciemku i się rozpadło. Jeżeli chodzi o wyklucie, to tak, wyklują się, ale gniazdo to schronienie, więc jeżeli ma coś z tego być należy przełożyć ikrę. Rozmnażałem kiedyś prętnika, i wiem, że małym nie potrzeba gniazda jak już się wyklują.

 

A tak właściwie to podkradłeś mi awatar :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie światło zniszczyło gniazdo :P

Jakaś ryba tam wpadła po ciemku i się rozpadło.

Nawet gdyby wpadła, to nie powinno być w zbyt strasznym stanie. Do tego, wpadła po ciemku... ryby mają linię boczną, która jest setki (tysiące, a może lepiej?) razy czulsza niż ich pozostałe zmysły, niż nasze zmysły. Dlaczego ryby w nocy nie uderzają o filtry, grzałki, szyby czy nie zostaniemy połamanych roślin i ,,posiniaczonych'' ryb? Linia boczna im to gwarantuje, wiedzą o tym co jest w okół.

Narybek powinien się ,,wykluć'', tylko jednak może być go mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no światło nie "popsuło" gniazda po prostu samiec bronił i nadal broni ikry i gniazdo na bieżąco robił...

 

Obsada to:

4x gurami

2x skalar

6x kirysek

i 1 zbrojnik niebieski

 

przełożyłem ikrę ale z tego co naliczyłem to przełożyłem z 30-40 jajeczek zobaczymy.

Woda w kotniku z ogólnego jak się coś wykluje przełożę młode do jakiegoś większego akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...