Skocz do zawartości

[240] Ogólne; Obsada a krewetki


Bartek240
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem nowy i od razu mówię, że szukałem podobnego tematu ale nici ( może szukałem zbyt płytko ).

 

Mam akwarium 240L ( 120x40x50 ) juz od ładnych 3 - 4 lat. Jednak ostatnio rybki potruły mi się chlorem ( problem z pantofelkiem czy czymś tam w wodociągach i wodę zachlorowali mocniej ), i pozostał mi 1 Gurami mozaikowy, kirysek pstry i zbrojnik. Akwarium średnio zarośnięte, trochę kamieni i skałek, piasek z jeziora na dnie.

 

Dokupiłem 2 gurami żeby ocalały nie czuł się sam, 2 kiryski ( ten sam powód ). Ponadto:

2x żałobniczka

6x Brzanka Sumatrzańska

4x danio pręgowany

 

mam kilka pytań:

1. Chodzi o brzanki, wydają się zdrowe, jedzą, ganiają się po baniaku, maja ładne kolory ale czasem zauważam jak pływają w miejscu lekko pod kątem, głową w dół. Czy to może być objaw jakiegoś zatrucia?

2. Dostałem od kolegi kilka roślin i po kilki dniach zauważyłem czarne włoski na roślinkach ( poszperałem w necie i chyba to krasnorosty czy jakoś tak ), jak się ich pozbyć? Czy zakup krewetek odpada przez brzanki czy może przeżyją?

3. Co byście jeszcze zaproponowali do obsady?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pływają w miejscu lekko pod kątem, głową w dół.

Z tego co mi wiadomo to Brzanki Sumatrzańskie zachowują się w taki sposób kiedy odpoczywają także nie masz się czym martwić ;) Siesta Time.

 

Krasnorosty...hmm.. pytanie czy je przywlekłeś do zbiornika czy same Ci się wytworzyły. Jeśli same to najlepiej jest dowiedzieć się co jest przyczyną ich powstania, jaką mają pożywkę. Zbyt duża ilość fosforanów może? Azotany? Rzadkie podmiany wody?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... herbata to ciekawe :) Spróbuje :)

 

A co odnośnie krewetek? Utrzymałyby się razem z brzankami? Wszyscy piszą na różnych forach, że brzanki sumatrzańskie obgryzają ogony itp. Mam je od 3 tyg i jakoś żadna ryba nie ma nic a nic wyszczerbione. To może i krewetki by jakoś przeżyły :) a bardzo mi się podobają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Dokupiłem 2 gurami żeby ocalały nie czuł się sam, 2 kiryski ( ten sam powód ). Ponadto:

2x żałobniczka

6x Brzanka Sumatrzańska

4x danio pręgowany

 

Pozdrawiam serdecznie

Kiryski trzeba dokupić co najmniej 3 . Zdecyduj się na Brzanki lub żałobniczki i dokup do minimum 15 . Danio dokup z 4 .

 

Widzę to tak :

3 x Gurami

6 x Kiryski

8 x Danio

15 x Żałobniczki/Brzanki

 

Powyższa obsada to minimum komfortowego czucia się ryb . Oczywiście możesz sobie pozwolić na zwiększenie ich liczby jak i zrezygnowanie z jakiegoś gatunku .

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Dokupiłem 2 gurami żeby ocalały nie czuł się sam, 2 kiryski ( ten sam powód ). Ponadto:

2x żałobniczka

6x Brzanka Sumatrzańska

4x danio pręgowany

 

Pozdrawiam serdecznie

Kiryski trzeba dokupić co najmniej 3 . Zdecyduj się na Brzanki lub żałobniczki i dokup do minimum 15 . Danio dokup z 4 .

 

Widzę to tak :

3 x Gurami

6 x Kiryski

8 x Danio

15 x Żałobniczki/Brzanki

 

Powyższa obsada to minimum komfortowego czucia się ryb . Oczywiście możesz sobie pozwolić na zwiększenie ich liczby jak i zrezygnowanie z jakiegoś gatunku .

Pozdrawiam ;)

hmm, kiryski na dnie, danio na górze, gurami i brzanki jako jedyne będą rzucać się w oczy może jeszcze parkę skalarków a zostawić ławice brzanek taka jak jest - 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o to ze skalarki zaczną jeść brzanki czy o to że brzanki będą podgryzać płetwy skalarom?

jeśli to będą młode skalarki a brzanki będą od nich wcześniej w akwarium a tak jest to nie ma powodu do obaw

brzanki tak samo podgryzają płetwy skalarom jak i innym rybom więc nie ma różnicy czy to skalar czy to inna ryba, ale jeśli ktoś ma uprzedzenia, to napisałem coś takiego że można kupić inne rybki niż skalary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...