Skocz do zawartości

Mały 25L


Zefir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam pusty zbiornik 25L.. planuję go jakoś zagospodarować.

Nie chcę żeby to był kolejny "zwykły" z bojownikiem lub krewetkami czy gupikami, ale coś oryginalnego..

Wiem, że w tym litrażu za dużo nie narobię, ale warto spróbować, jeśli coś fajnego wyjdzie (może fajniejszego niż niektóre ≈100) będę naprawdę dumny :P

Chciałbym od was uzyskać jakieś porady co by tam zrobić?

Morskie odpada, myślę, że jeszcze za cienki jestem..

Ale może coś innego oryginalnego da się zrobić? Myślałem nad pseudomugil gertrudae lub jakimiś rakami miniaturowymi chociaż może jeszcze cos fajniejszego by się dało?

Chciałbym jakieś ciekawe rybki oraz wystrój.

 

I jeszcze jedno: sprzęt typu światło i filtracja sobie znajdę, ale podłoże, ozdoby i inne do danego gatunku tez moglibyście doradzić :)

Oczywiście chciałbym jak najmniejsze koszty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz roślinki?

jeśli chcesz z roślinkami, to holenderskie, ale musisz mieć dobre światło.

Światło nie musi być zbyt mocne, możesz założyć LT, tylko wadą jest niemożliwość trzymania wymagających roślin i roślin czerwonych.

Z podłoża, piasek się nie nadaje, ponieważ rośliny nie rosną za dobrze w nim, no i oczywiście żwirek jak najdrobniejszy, proponuję ciemniejszy, mieszanka czarnego z białym, z dużą przewagą czarnego (ładnie moim zdaniem wygląda z roślinami). Zbyt gruby żwirek będzie zmniejszał optycznie akwarium. Z rybek proponuję kilka gupików, wybrałbyś starannie te najładniejsze kolorowe, będziesz zadowolony. Z roślin, niskie, bo z własnego doświadczenia wiem, że nie za fajnie jest trzymać wysokie rośliny w takim akwarium. Jakiś korzeń nie za duży by się przydał położony wśród roślinek i bd dobrze.

Taka moja opcja, sorki, że troszkę zamotałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...