Jump to content

Łupek Dachowy w Akwarium-czy się nadaje?


razze146
 Share

Recommended Posts

Witam,mam pytanie odnośnie łupka dachowego czy można go stosować w akwarium??mam go całą skrzynkę i chciałbym zrobić z niego ciekawe podłoże akwariowe niskim kosztem. Łupek zdjąłem z poniemieckiego dachu podczas wymiany pokrycia dachowego,przeglądnąłem kilka artykułów w sieci ale nie zyskałem zbyt jednoznacznej odpowiedzi... w akwarium pływałyby skalary i sum rekini.dzięki z góry za pomoc ;)
Link to comment
Share on other sites

Ogółem zależy jeszcze jak masz duże akwarium i co w nim zamierzasz ,,trzymać''. Duże kamienie zmniejszają wizualnie akwarium, a zbyt małe <1 mm będą powodowały nie miły widok. Rośliny najlepiej czują się w podłożu o średnicy 2-4 mm, nie może być wapieni.

A wiec jeżeli chodzi o takie darmowe podłoże, to czasami na plażach jest grubszy piasek, który ewentualnie po wyczyszczeniu (co jest trudne), może być z braku innego materiału (tak kiedyś zakładano akwaria). Najlepszym wyjściem jest jednak kupno żwirku. Możesz też gdzieś ze żwirowni ,,podkraść'' kamyczków :D ale to już zależy też od regionu, w którym mieszkasz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...