Skocz do zawartości

[Danio pręgowane] Tarło // ciąża danio ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam do was takie pytanko..

 

Od jakiegoś czasu moja samiczka danio jest lekko powiedziawszy gruba :zamieszany: Czytałem, że one potrzebują jakiś roślin specjalnych, żeby złożyły tam ikrę, ale ja takich nie posiadam .. jak inaczej je rozmnożyć ? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ od wczoraj moja hodowla rybek z 30 zmniejszyła się do 8, nie wiem dlaczego .. czy to przez jakiegoś wirusa czy coś.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: woda codziennie od rana do nocy filtrowana, akwairum 33l. Rybki karmię żywym robakiem oraz suchą karmą z dodatkiem składników roślinnych, żeby mi dziady liści nie objadały. :PRobakiem karmię je raz dziennie, a suchą rano i wieczorem .

 

Czyli danio mam najlepiej przenieść do innego akwarium, tak ? ?

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak woda codziennie od rana do nocy filtrowana akwairum 33l. Rybki karmię żywym robakiem oraz suchą karmą z dodatkiem składników roślinnych żeby mi dziady liści nie objadały :P robakiem karmię je raz dziennie a suchą rano i wieczorem .

 

Czyli danio mam najlepiej przenieść do innego akwarium tak ? ?

Znam już powód tego zdychania. Nie karm je tak często robakami.

Leczenie: kilkudniowa głodówka.

Akwarium za małe na danio.

Filtracja powinna być cały dzień włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem 6 zdechłych gupików, dzisiaj już kolejne gupiki i molinezje, razem przez dwa dni straciłem ok 23rybek .. myślałem, że się popłaczę jak dziecko .. Jak na razie muszę zacząć reanimacje i kupić nowe rybki,dzisiaj wymieniłem wodę, wygotowałem żwirek, wpuściłem je na nowo.

 

 

Daje dwie fotki .. niestety pustki po tym co się stało :(

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Mam jeszcze drugie akwarium 11l do odchowu młodych gupików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem 6 zdechłych gupików dzisiaj już kolejne gupiki i molinezje razem przez dwa dni straciłem ok 23rybek .. myślałem że się popłaczę jak dziecko .. Jak na razie muszę zacząć reanimacje i kupić nowe rybki,dzisiaj wymieniłem wodę wygotowałem żwirek wpuściłem je na nowo.

 

 

 

Nie można wygotowywać żwirku, bo niszczysz bakterie.

Za małe akwa jak na molki.

Podaj pełną obsadę, bo coś czuję, że jest źle.

PS. nie trzeba płakać, tylko zacząć czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagra można powiedzieć jestem początkujący, możesz mi ostatnie słowa przetłumaczyć ? :P

 

Co do żwirku to podobno powinno się wygotować właśnie dlatego, że niszczy się bakterie ..

 

obsada: aktualnie

3molinezje

3gupiki

3danio

2kiryski

1glonojad

 

 

mod.-No przepraszam bardzo, ale to jest dział o rozmnażaniu rybek, a nie o obsadzie.. :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagra można powiedzieć jestem początkujący możesz mi ostatnie słowa przetłumaczyć ? :P

 

Co do żwirku to podobno powinno się wygotować właśnie dlatego że niszczy się bakterie ..

 

obsada: aktualnie

3molinezje

3gupiki

3danio

2kiryski

1glonojad

Obsada bardzo zła:

molinezje do oddania, za małe akwarium

danio, to samo

kiryski, to samo

glonojad, to samo

 

Co do bakterii http://www.akwarium.net.pl/adv/rola_bak ... warium.htm

PS jakie dwa ostatnie słowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i żyły... ale w jakich warunkach... Sam miałem welona, zbrojnika i kilka innych rybek w 7 l i jakoś żyły, no aleeee... jednak teraz bym tak nie zrobił.

,,Glonojad'' to szerokie pojęcie, napisz może jeszcze jaki to dokładniej ,glonek' (ale i tak każdy jest za mały).

Danio jest stadne, dlatego lepiej ich nie kupować do małego akwarium, ponieważ trzeba kupić je też kilka, nie pojedynczo, tak samo kirysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem 6 zdechłych gupików, dzisiaj już kolejne gupiki i molinezje, razem przez dwa dni straciłem ok 23rybek .. myślałem, że się popłaczę jak dziecko .. Jak na razie muszę zacząć reanimacje i kupić nowe rybki,dzisiaj wymieniłem wodę, wygotowałem żwirek, wpuściłem je na nowo.

Hmm pieetrek z tego co tu czytam to naprawdę źle robisz, w żwirku znajdują się pożyteczne bakterie które pomagają się pozbyć odchodów(azotanów itd.)

"wymieniłem wodę" to znaczy że do akwarium wlałeś kranówy ?!

Jak tak zrobiłeś to lepiej nie kupuj rybek chociaż z tego powodu, że zaraz znowu ci zdechną przez to, że w wodzie będzie za duże stężenie azotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...