Skocz do zawartości

[~60l] PLANY


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

No więc zamierzam niedługo założyć akwarium 60l, i porządnie się do tego zabrać. Mam MASĘ pytań.

Zaczynamy pytać!

Pytanie 1. Jakie są wymiary akwarium ~60l? Ile zapłacę za nie + obudowę ze świetlówką w akwarystycznym?

Pytanie 2. Chcę założyć słodkowodne, jakie rośliny i kolor świeltówki mam wybrać?

Pytanie 3. Jakie podłoże wybrać?

Pytanie 4. Jakie ryby? Zależy mi bardziej na kilku dużych, niż wielu małych. Nie pogardzę propozycjami i linkami.

Pytanie 5. Jaki filtr (przepływ) i grzałka?

Każda odpowiedź mile widziana, możecie również rzucać linkami.

Podawajcie pełne nazwy, a nie skróty, bo ja głupi w tych sprawach (na razie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1. Jakie są wymiary akwarium ~60l? Ile zapłacę za nie + obudowę ze świetlówką w akwarystycznym?

Pytanie 2. Chcę założyć słodkowodne, jakie rośliny i kolor świeltówki mam wybrać?

Pytanie 3. Jakie podłoże wybrać?

Pytanie 4. Jakie ryby? Zależy mi bardziej na kilku dużych, niż wielu małych. Nie pogardzę propozycjami i linkami.

Pytanie 5. Jaki filtr (przepływ) i grzałka?

60L hm... to chyba na wymiar ? bo z takich "równych" miar to by było 60x30x35cm ale to wychodzi 63L. Wymiary mogą być różne zależy chyba czy kupisz węższe a wyższe itp.

 

na początek rośliny szybko rosnące, kabomba, moczarka, mech jawajski, ludwigia, kryptokoryna, a świetlówa jeżeli mnie pamięć nie myli to jest to flora-glo, ma taką różową poświatę, lub alternatywa, choć nie testowałem - OSRAM FLUORA. Wiadomo, proporcja 0.5W/L

 

podłoże czarny bazalt (?)

 

jak większe to może harem kakadu lub ramirezek? a do tego drugi harem prętnika karłowatego.

 

ja mam filtr dedykowany na 100L akwarium, przepływ to 250L/h

grzałkę mam 100 W dzięki czemu nie chodzi 24h na dobe tylko nagrzeje wodę i włącza się automatycznie wtedy, gdy spadnie znacznie. Ta również dedykowana jest na akwarium 75-100L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

A możesz dać jakieś linki co do tych kakadu i ramirezek?

Bo szukałem i mi papuga wyskakuje :D

 

I jaka jest pełna nazwa tych ryb?

 

O, mam coś

http://pl.wikipedia.org/wiki/Piel%C4%99gniczka_kakadu < o te kakadu Tobie chodzi?

kakadu http://www.superakwarium.pl/pielegniczk ... id869.html

ramireza http://www.superakwarium.pl/pielegniczk ... id587.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świetlówek to możesz kupić tańsze odpowiedniki w elektrycznym. Na niektórych zaoszczędzisz nawet do 25 zł a ich właściwości są w zasadzie takie same.

Przy tak małym akwarium proponuje jeszcze filtr kaskadowy.Jest wieszany na zewnętrznej krawedzi szyby dzięki czemu nie zajmuje miejsca w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełhodowca dał ci linki, wydaje mi się, że taka obsada byłaby jak najbardziej ok:

 

2+1 Pielęgniczka [Kakadu lub Ramireza]

2+1 Prętnik Karłowaty [nie chciałbym wprowadzić w błąd ale może być CHYBA też zamiast karłowatego Prętnik Wargacz - moim zdaniem ładniejsze]

5x Kirysek Pstry

 

z tym kaskadowym byłbym ostrożny, miałem taki to w ciągu miesiąca okazalo się, że tam gdzie była rurka tam był kryształ kamienie, a 90% akwarium porosło glonami bo filtr nie zbierał z większej odległości brudu z kamieni i resztek jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...