Skocz do zawartości

Jak karmić i czym?


Rafał b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 370 litrów, w którym znajdują się następujące ryby :

- neon innesa szt. 10

- zbrojnik niebieski 2 samce, 4 samice i 2 małe

- bocję siatkowatą szt. 1

- molinezja ostrousta szt. 12

- danio pręgowane szt. 4

- danio tęczowe szt. 2

- gurami złote około 20 sztuk

- prystelka szt. 2

- żałobniczka szt. 2

- mieczyki 2 samce i 4 dorodne samiczki

- cierniooczek myersa (piskorek) szt. 3

- gubik pawie oczko szt. 1

- kirys spiżowy szt. 1 (młody)

- kirys pstry szt. 2 (dorosły i młody)

- ponadto razem około 20 młodych molinezji i gubików.

 

Mam pytanie jaki pokarm dawać w/wym rybkom. Z góry dziękuje za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w akwarium masz ryby zarówno roślino jak i mięsożerne, takie które pobierają pokarm z powierzchni ale też z toni wody i dna to pożywienie powinno być urozmaicone i w różnych formach. Możesz np sypnąć płatków pływających po powierzchni (roślinne, wybarwiające i podstawowe na zmianę - np z tetry bo nie syfią wody), potem mini granulki podstawowe pływające w toni (np mini granulki z tetry) na zmianę z mrożoną dafnią albo wodzieniem (polecam IchtyoTrophic) a do tego 2-3 tabletki dla zbrojników niebieskich (np tropicala) i tonący pokarm dla kirysków (np tropicala).

 

Jeśli ryby są dorosłe to karm je raz/dwa razy dziennie tak aby ryby zjadły wszystkie pływające pokarmy w ciągu kilku minut. Narybek karmi się częściej np roztartymi z palcach płatkami.

 

PS. Zdajesz sobie sprawę, ze twoja obsada wymaga weryfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki pokarm dawać w/wym rybkom. z góry dziękuje za wskazówki.

Twoje pytanie powinno brzmieć:

"Pomożecie dobrać obsadę, bo moja jest fatalna".

 

Co do tematu to płatki + mrożony pokarm powinien być ok.

Koniecznie zmień obsadę.

 

Co do tematu, znów odpowiedź bez sensu. Powielasz to co napisane wyżej, jednak okrojone do- aż dwóch "prawie zdań".

Spam.

 

mod: Rudzielec178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazówki. co do rodzaju ryb to takie nabyłem wraz z całym akwarium i osprzętem. co do weryfikacji obsady jak mówicie - nie zauważyłem aby gatunki tych ryb na wzajem się atakowały gdyż maja dużo miejsca. moje akwarium jest w posiada tylko trzy ścianki i znajduje się w narożniku pokoju a głębia która w nim się znajduje jest chyba odpowiednia i daje wrażenie dużej przestrzeni. na pewno w następnym tygodniu ilość znajdujących się rybek w moim akwarium zmniejszy się ponieważ. głównym gatunkiem jaki chcę mieć w akwarium jest gurami a pozostałe w mniejszej ilości maja być tylko dodatkiem.

 

piszecie o weryfikacji - co byście zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o wymaganiach tych ryb które posiadasz. Niektóre to typowe ryby stadne jak chociażby żałobniczki, prystelki, cierniooczki czy kiryski a u ciebie marnie 1-2 egzemplarze. Lepiej mniejsza ilość gatunków a większa ilość egzemplarzy. Poza tym niektóre ryby mają co nieco odmienne wymagania jeśli chodzi o parametry wody np porównaj neony i żałobniczki z molinezjami i gupikami. Pomyśl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...