Skocz do zawartości

[30L] Microrasbory Galaxy + Helenki


Viola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem że nie za bardzo mogę się czym chwalić, bo zbiorniczek mikro :oops:

ale może w przyszłości założę coś większego, na razie brak miejsca.

 

Akwarium:

Wymiary: 31x32x37cm

 

Oświetlenie:

żarnik 11W, 8000 K biały

 

Filtracja i ogrzewanie:

Filtr (wewnętrzny) HJ-411B z deszczownią

Planowo grzałka HAGEN ELITE 25W (na razie brak)

Temp. 25-26 st.

 

Podłoże:

Czarny żwirek

 

Nawożenie:

Na razie kulki Filtrus, tabletki Florena z Sery.

Dojdzie Tetra PlantaMin.

 

Dekoracja:

Korzeń

 

Flora:

Cryptocoryna Krauterii,

Bacopa,

Echinodorus bleheri,

Echinodorus Tanzende,

Limnophila sessiliflora

Będzie mech jawajski na korzeniu.

 

Fauna:

Prawdopodobnie 6 szt. Microrasbora Galaxy

2 szt. Helenek

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Na razie dojrzewa oraz czekam na jakąś wenę aby jeszcze coś dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wystrój jak dla mnie był lepszy.

Druga sprawa, że nie obsadzałbym już korzenia mchem bo wychodzę z założenia, że ładnie wygląda goły kawałek drewna w akwarium ;).

Obsada powinna być ok. Więcej jak 6 sztuk Galaxy bym nie wpuszczał. Układ 4-2 jest wystarczający. Uważaj tylko, żeby nie sprzedali ci samych samic, bo sprzedawcy czasem nie mają bladego pojęcia jak je odróżnić mimo, że nie jest to trudne. I tak na koniec postaraj się kupić helenki jeden płci, inaczej zaczną ci się mnożyć na potęgę. Sam to przerabiałem, z dwóch sztuk zrobiła mi się blisko setka ślimaków ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wystrój jak dla mnie był lepszy.

a można wiedzieć czemu ?:)

Mi mech strasznie się podoba i taka gęstwina ;)

 

Układ 4-2 jest wystarczający. Uważaj tylko, żeby nie sprzedali ci samych samic, bo sprzedawcy czasem nie mają bladego pojęcia jak je odróżnić mimo że nie jest to trudne.

coś jaśniej o tym układnie i rozróżnianiu płci? :oops:

 

A Helenki jak rozróżnić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy helenki to taki problem? 100szt. wartych pewnie gdzie 2-4zł ślimaków, na które jest masa chętnych i można spokojnie sprzedawać wysyłkowo. ;)

Może to nie były helenki? Bo one się chyba aż tak nie mnożą... Tak szybko mnożą się świderki ;)

 

Jak dla mnie to powierzchnia 30x30 to może i na styk dla 6szt galaxy, ale pływającej ławicy nie będzie, bo gdzie niby miałaby ona pływać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy helenki to taki problem? 100szt. wartych pewnie gdzie 2-4zł ślimaków, na które jest masa chętnych i można spokojnie sprzedawać wysyłkowo. ;)

Może to nie były helenki? Bo one się chyba aż tak nie mnożą... Tak szybko mnożą się świderki ;)

 

Jak dla mnie to powierzchnia 30x30 to może i na styk dla 6szt galaxy, ale pływającej ławicy nie będzie, bo gdzie niby miałaby ona pływać :P

Też myślałem, że to będzie całkiem fajny interes i zwróci się kasa za nawozy pokarmy itp. W rzeczywistości jak ktoś już kupi helenki to max za 2 zł. Inna sprawa, że wiele osób je sprzedaje i coraz ciężej znaleźć nabywcę a sklepy wycwaniły się i biorą za 1zł lub tylko przyjmują ;).

Helenki w dobrych warunkach składają ikrę nie wolniej niż świderki. Moja samica składała około 10-15 jaj w każdym tygodniu i ponoć nie jest to żaden wyczyn.

 

Pierwszy wystrój jak dla mnie był lepszy.

a można wiedzieć czemu ?:)

Mi mech strasznie się podoba i taka gęstwina ;)

 

Układ 4-2 jest wystarczający. Uważaj tylko, żeby nie sprzedali ci samych samic, bo sprzedawcy czasem nie mają bladego pojęcia jak je odróżnić mimo że nie jest to trudne.

coś jaśniej o tym układnie i rozróżnianiu płci? :oops:

 

A Helenki jak rozróżnić :roll:

Wygląd rzecz gustu ;). Mi bardziej pasował poprzedni ale to głównie Tobie ma się podobać ;).

 

Układ 4-2 czyli dwa samce cztery samice. Odnoście dymorfizmu można znaleźć sporo w necie. Na pierwszej lepszej stronie można poczytać. Głównie chodzi o brzuch u tych rybek. Samiczki są pełniejsze i słabiej wybarwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...