Skocz do zawartości

Obsada do akwa 54l


jamwnukers
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem, choć stycznośc z awarium już mam od młodych lat.

Jak byłem mały czyli około 10 lat temu miałem swoje pierwsze akwa około 30 litrów. Standardowo miałem tam gubiki i tzw. glonojada. Potem, po przeprowadzce zlikwidowałem je by postawić je na nowo jakieś 2 lata temu.

Teraz kupiłem nowe trochę większe bo 54litrowe.

 

O akwarium:

60x30x30, przykrywa z oświetlenie (15W) i podstawa.

filt TurboFilter 650 (zastanawiam się czy dac częśc mechaniczną i biologiczną czy z którejś nie zrezygnować)

grzałka, termometr.

 

Piszę dlatego, poniewaz chce skompletować teraz obsadę, aby pod nią urządzić akwa.

Czyli nie mam ani podłoża ani żadnych skał, korzeni, roślin.

 

Podobają mi się:

Pstrążenice,

Bojowniki,

Tetry,

Pielęgniczki Kakadu

wiem, że nie dam rady w/w ryb umieścić w akwa, ale osobom które będą chciały mi pomóc daje to jakieś rozeznanie.

Przy okazji dodam, że widziałbym u siebie też krewetki, choć niekoniecznie, bo może uruchomie stare akwa (te 30 l) i zrobię w nim krewetki + neonki)

 

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam

Marek Wnuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejszą odmianą jest bojownik syjamski.

Czy krewetki nie będą cierpieć z bojownikami? Hmmm, to zależy jeszcze od charakteru bojowników. Mogą być spokojne, ale i nerwowe, jeśli wybierzesz RC, to bojowniki, mogą je zjadać. To jeszcze zależy jakie będziesz miał roślinki, Do krewetek proponuję mech, będą miały kryjówki.

Jakie widziałeś krewetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie widziałem, różne: babaulti, red amono (chyba tak się pisze), tiger.

 

A jakby do tego wpuścić jeszcze:

10 neonków

6 kirysków Panda

i ślimaki Helenki?

 

albo:

Pielęgnice Kakadu (harem 1+2 lub 3)

6 kirysów Panda

plus duża ilośc kryjówek (typu kokos, skalne groty)

 

****

czytałem, że Pstrążenice są wymagające i polecane dla doświadczonych chodowców. Jako że nie chce męczyć moich rybek to chyba zrezygnuje.

 

****

I jeszcze się zapytam: Co myślicie o brzenkach sumatrzańskich do takiego zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta może być (jeśli chcesz mieć taką razem z bojownikami)

10 neonków

6 kirysków Pigmei

i ślimaki Helenki-mogą być, ale Helenki służą do zwalczania plagi zatoczków, więc z Helenkami plagi nie będziesz mieć.

Co do brzanek, to bym odradzała, według mnie za małe akwarium.

Aha, jeśli z kiryskami, to krewetki odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...