Skocz do zawartości

Ostronos


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa prześliczne ostronosy(kto widział- wierzy), na razie są młode, ale proszę powiedzcie jak odróżnić ich płeć.Do niedawna miałam jednego(mówiono mi że dwa będą walczyły ze sobą)miał ok 12 cm- cudo!, ale go straciłam. Czy udaje się je rozmnażać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ostronosy często zwane węgorzykami, węgorkami to rybka osiągająca dość duże rozmiary, do 35 cm. Rozmnażanie w akwarium jest praktycznie nie możliwe, jednak jeżeli już się uda to samica składa około 1200 jaj które się wylegają po 3 dniach. Są to ryby mięsożerne, najchętniej jedzą wodzienia (żywego) i ochotkę i choć większość akwarystów twierdzi ze to nie możliwe moje bardzo chętnie "wcinają" pokarm granulowany. Nie poleca się trzymania tych ryb w parach poza sezonem lęgowym ponieważ są agresywne w stosunku do przedstawicieli własnego gatunku, zaleca się trzymanie 1 osobnika lub większej grupy. Ostronosy potrzebują wielu kryjówek, najlepszym podłożem dla nich jest piasek i drobnoziarnisty piasek. Moje Ostronosy nie wiem z jakiego powodu się nie zakopują prawdopodobnie są jeszcze za małe (maja około 5 cm) ale kilka lat temu gdy miałam nieco większe osobniki to cały czas były zakopane tylko ryjek im wystawał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...