Skocz do zawartości

Biotop Ameryki Południowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje kupić akwarium 300L i zrobić z niego biotop ameryki południowej black water.

 

LISTA RZECZY DO ZROBIENIA:

- wybór fauny i flory ?

- wybór ozdób?

NA RAZIE POSTANOWIONE NIE KUPIONE:

 

Filtr Tetra tec 1200 ex

Świetlówki T8 25W-30W

Grzałka 200-300W

Piasek kwarcowy

Oczywiście baniak 300L xD

 

MIESZKAŃCY:

Na str.2

viewtopic.php?f=43&t=36664&st=0&sk=t&sd=a&start=10

 

 

 

Proszę o pomoc i waszą wiedzę na ten temat :help:

 

5. Zarząd forum zastrzega sobie wyłączne prawo do używania czerwonej czcionki. viewtopic.php?f=2&t=32464 jano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętów:

Oświetlenie wystarczy jak najbardziej standardowe. Nic tu kombinować nie trzeba.

Grzałka 200-300W z termostatem, albo dwie po 100-150W.

Termometr - szklany lub elektroniczny, nie naklejany. Jeśli szklany to najlepiej sprawdzić go w sklepie z innymi czy dobrze pokazuje. Więcej sprzętu nie potrzebujesz.

Podłoże piach kwarcowy, żółty.

Flora - w BW rzecz zbędna, przy oskarach tym bardziej. Można dać jakieś pływające zielsko robiące klimatyczny cień w stylu pisty, albo paproci pływającej, ale to zależy od obsady.

Ozdoby: korzenie - dużo korzeni. Najlepiej dużych. Do tego szyszki, liście itp. Do filtra torf. Będzie piękna herbatka.

No i przede wszystkim: testy wody. BW, podobnie jak Tanga, czy Malawi to biotop w którym parametry wody są kluczowe. Możesz mieć herbatkę, korzenie, ryby z bw itd... ale co z tego jak się okaże że masz twardą i zasadową kranówkę którą będziesz lał podczas podmian. Jeśli okaże się że kranówka nie jest odpowiednia, konieczny będzie filtr RO, lub zakup wody demi. Późniejsze badanie wody w akwarium też jest ważne.

 

Co do obsady:

Na oskary IMHO baniak trochę ciasny.

Neony jako "ozdoba-pokarm" to niezbyt mądry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz jakieś 40kg piasku przy warstwie o grubości 5cm, piasek stosunkowo tanio kupisz w każdej Castoramie, firmy Kreisel - kwarcowy dekoracyjny, worki zdaje się ważą 25kg i kosztują w granicach 8PLN. Kup dwa, wypłucz, wysyp podłoże, z reszty piachu ulep babki :) Sorry, musiałem :):twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim baniaku masz je ?

Dobra czas na mieszkańców

 

-Skalary

-Pielęgnica sewerum

-Cichlasoma festae

-Akara z Maroni

-Pielęgnica pawiooka

Te rybki najbardziej mnie ciekawią i nie mogę się zdecydować które wybrać a na pewno chce mieć 2 gatunki w akwa. :D

Mam 2 skalary w tym 128L i nie wiem czy dokupić więcej skalarów i wsadzić do 300L czy w ogóle mieć inny ryby w tym nowym baniaku :?::?: :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myślałem o paletkach ale z nimi za dużo zabawy jest.

A o jakich sumowatych mówisz bo do akwa wpuszczę jeszcze 2 zbrojnik.

I jeszcze jakieś małe rybki co będą sobie pływać po akwa np. neonki albo coś podobnego co nie rośnie za dużo.

Właśnie na necie znalazłem stronkę gdzie sprzedają akwa i nie wiem czy to możliwe ale 375L i 450L kosztuje tyle samo 549,99PLN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...