Jump to content

Obsada do 126 l.

wisnia0384
 Share

Recommended Posts

W związku z tym, że straciłem samicę gurami mozaikowego (ostatnią rybę mojej niefortunnej obsady) jestem w trakcie restrukturyzacji

Aktualnie posiadam:

- 1 gurami mozaikowy - wylatuje

- 1+1 pielęgniczki Ramireza

- 4 kiryski pstre

- 7 bystrzyków kolumbijskich - możliwe, że dodam 3 sztuki.

- 6 neonków Innesa - wylatują

- Krewetki RC

- Krewetki Babaulti

- 5 helen

Zastanawiam się, czy nie można dorzucić haremiku kakadu1+2. Zdaję sobie sprawę, że dno zawalone rybami, ale to może się udać przy odpowiedniej aranżacji. Czy ktoś z Was trzymał te rybki w podobnym układzie?

Ewentualnie harem miodowego prętnika. czy 1+3 to nie będzie za dużo?

Akwarium 126l 80x35x45h. Oświetlenie 3x18W z odblaskami własnej roboty. Oświeltenie nocne wykonane z paska diod- około 60 sztuk koloru moonlight na zasilaczu z regulacją napięcia.

Filtr kaskadowy Aquael FZN-3 9,8W 1200L/H. z prefiltrem na wlocie, wypełniony gąbkami i włókniną. Dodatkowo filtr turbinowy wewnętrzny do rozprowadzania CO2. Grzałka 100W Aquael Comfortzone. Bimbrownia dla roślinek, nawożenie Aqua Garnier Classic (pół zalecanej dawki) przy podmianie wody (odstanej min. 24h) - około 22 l. na tydzień. Podłoże z ziemi ogrodowej 5l. wymieszanej z Filtus Floran 4l. + węgiel aktywny 0,5l. + drobny keramzyt 2l. Na to piach kwarcowy warstwa min. 2 cm., z tyłu 5 cm. Korzeń, kokos.

Nawożenie K2SO4, Makro raz na tydzień przy podnmianie. Mikro w razie konieczności.